БУНДЕСЛИГА: Аугзбург шокирао Бајерн, Борусији рурски дерби

17.09.2022. 19:17
FK Augzubrg
ФК Аугзубрг / Извор: Реутерс

Мечеви седмог кола немачког шампионата.

Актуелни шампион Немачке Бајерн дефинитивно се налази у кризи пошто је после три узастопна ремија данас поражен на гостовању против Аугзбурга минмалним резултатом, док је Борусија из Дортмунда славила у рурском дербију против Шалкеа такође минималним резултатом.

МИХАЈЛОВИЋ НИЈЕ БИО ПРОБЛЕМ: Болоња ПОРАЖЕНА на дебију новог тренера!

АНЋЕЛОТИ У ГРАДСКОМ ДЕРБИЈУ БЕЗ НАЈБОЉЕГ ИГРАЧА: Бензема не игра против Атлетика

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити ДЕМОЛИРАО Вукове!

Криза очигледно дрма Бајерн из Минхена, а то је потврдио и пораз од Аугзбурга са 1:0. Једини гол на мечу постигао је Бериша у 59. минуту. Бајерн је нападао током целог меча, држао лопту више у свом поседу, али је зафалила реализација, а одлично је бранио и голман Гикиевиц.

Чувени дерби Рура изеђу Борусије и Шалкеа припао је Милионерима. Борусија је била бољи ривал, Шалке није упутио ниједан ударац ка голу Милионера кој ису до победе стигли голом Мукока у 79. минуту. Борусија је доживела и велики хендикеп пошто се у 28. минуту озбиљно повредио Марко Ројс, само два месеца пред почетак Светског првенства.

Бајер Леверкузен и Вердер из Бремена одиграли су 1:1, а прво полувреме је прошло у иницијативи домаћина. У наставку је Вердер био бољи мада је Бајер повео у 57. минуту голом Демирбаја, а изједначење је тиму из Бремена донео Милош Вељковић у 82. минуту. Ајнтрахт је славио са 3:1 у гостима код Штутгарта, тим из Франкфурта је повео већ у 6. минуту голом Родеа што је био и резултат првог полувремена. На 2:0 је повисио Камада у 55. минуту, а Томас је донео наду домаћину у 79. минуту, да би победу Ајнтрахта потврдио Јакић у 88. минуту.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте анкету ко је крив за дебакл у Берлину?