ЕП ЗА МЛАДЕ: Шпанци ОЧЕРУПАЛИ Певце! Фурија у финалу против ШАМПИОНА!

27.06.2019. 22:57
Mlada fudbalska reprezentacija Španije
Млада фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: ФОТО: Printscreen/Youtube/ The GodFootball

Убедљиво.

Фудбалске репрезентације Шпаније и Немачке играће у финалу Европског првенства, за играче до 21 године. И док су Панцери нешто раније преокретом славили против Румуна (извештај прочитајте ОВДЕ), Црвена Фурија је такође тек после примљеног гола заиграла боље и очерупала Галске Петлове резултатом 4:1.

СВЕ ЈЕ ДОГОВОРЕНО: Звезда ОЗВАНИЧИЛА још једно ПОЈАЧАЊЕ!

НЕМИЛОСРДНА ФИФА: Одбили да играју због терористичких напада, па избачени из квалификација за СП

ГРОБАРИ ОЧИМА НЕ ВЕРУЈУ: Најтраженији играч Партизана ОДГОВОРИО на понуду!

Почетак није наговештавао овакав епилог, нарочито после водећег гола који су Французи постигли из пенала преко Матете у 16. минуту. Претходно је Фирпо Жуниор неопрезно реаговао у свом шеснаестерцу, па фудбалеру Мајнца није било тешко да рутински изведе најстрожу казну.

То као да је наљутило Шпанце, додали су гас и већ до одмора успели да направе резултатски преокрет. Најпре је Марк Рока, првотимац Еспањола затресао мрежу Бернадонија у 28. минуту, да би у последњим тренуцима првог полувремена судија Кабаков још једном показао на "белу тачку", овог пута у корист Црвене Фурије.

Сигуран реализатор најстроже казне у петом минуту судијске надокнаде времена, био је играч Сосиједада Микел Ојарзабал. То је само најавило потпуни потом Триколора.

У наставку су Шпанци постигли још два гола, преко Данија Олма и Борхе Мајорала. Најпре је играч загребачког Динама на старту другог дела (47.) повећао на 3:1, да би првотимац Левантеа још једним голом у 67. донео коначних 4:1.

Шпанија ће у борби за пехар шампиона Европе за играче до 21 године покушати да победи браниоца титуле Немачку, која је у групној фази остварила најубедљивију победу на првенству Старог континента против селекције Србије од 6:1.

Погледајте слике српских атлетичарки Саре и Ање Лукић.