ПРИЈА ИМ ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Фиорентина поново у финалу

08.05.2024. 21:01
FK Fiorentina, FK Klub Briž
ФК Фиорентина, ФК Клуб Бриж / Извор: Танјуг/АП Пхото/Омар Хавана

Фудбалери Фиорентине пласирали су се у финале Лиге конференција.

Они су ремизирали на гостовању Клуб Бружу (1:1) и после победе у Италији (3:2) обезбедили пласман у завршницу такмичења. Меч за трофеј се игра на АЕК арени у Атини.

Ипак, није добро почело по тим из Фиренце. Домаћи су повели већ у 20. минуту. Тераћано је лоше проценио лет лопте и Фанакен је центаршутом постигао погодак. Након тога је Фиорентина преузела тоталну контролу над мечом.

Ређале су се прилике пред голом Мињолеа. Погађали су гости чак три пута оквир гола, а домаћима није било "спаса" у 82. минуту. После дуела Нзоле и Мехелеа досуђен је пенал за Италијане. Белтран је био сигуран, иако је Мињоле погодио страну где ће шутирати везњак, али није успео да му одбрани ударац.

И поред боље игре Фиорентине, Бриж је могао да избори продужетке. Фанакен је пробио и шутирао, лопта је закачила Миленковића, а Тераћано се одлично извио и зауставио тај ударац.

Екипа Вићенца Италијана ће тако другу годину заредом играти финале Лиге конференција. Тамо чекају победника двомеча Астон Виле и Олимпијакоса. У првом дуелу су славили Грци и то у Бирмингему, било је 4:2.