РЕЗЕРВИСТИ ПРОБУДИЛИ ЧЕЛСИ: Плавци славили у Нотингему и дошли близу Лиге Европе

11.05.2024. 21:08
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Танјуг/Мартин Rickett/PA виа АП

Фудбалери Челсија славили су на гостовању Нотингем Форесту (3:2) у 37. колу Премијер лиге.

Плавци су се овим тријумфом поравнали са шестопласираним Њукаслом и водиће велику борбу за Лигу Европе у преостале две утакмице.

Тиму Маурисија Покетина у прилог иде и распоред. Наиме, у среду следи гостовање Брајтону, док им у последњој рунди у госте долази Борнмут. Са друге стране, Њукасл иде у на Олд Трафорд, Манчестер јунајтеду, да би у првенство затворили мечом са Бретфордом у Лондону. Плавцима је, за шесто место, уз две победе, потребно да на макар једном сусрету Свраке не осваре тријумф.

Челси је до тријумфа над Нотингем Форестом дошао после доста муке. Додуше, повели су у осмом минуту. Најбољи играч тима, Кол Палмер је спојио са голом Михајла Мудрика који је рутинским ударцем преварио Селса.

Ипак, поравнање је стигло у 16. минуту. Боли је главом преварио Ђорђа Петровић. Српски голман је одиграо цео меч у дресу лондонског тима. Челси је имао неколико прилика до краја првог дела игре, пре свега Џексон, али није било промене резултата.

У 74. минуту је дошло до преокрета. Хадсон-Одои је лепим ударцем искоса са леве стране променио резултат. Након тога је одреаговао стратег Челсија Маурисијо Покетино и на терен послао Риса Џејмса и то му се брзо исплатило.

Прво је у 80. минуту Стерлинг, такође резервиста, изједначио, да би два минута касније поменути Џејмс феноменално центрирао, а мрежу је затресао Џексон.

Нотингем је јурио поравнање које би му гарантовало дефинитивни опстанак, али се Челси одбранио и однео сва три бода. Иако је остао празних шака, тим Нуна Еспирита Санта само лудо последње коло може да избаци из лиге. Наиме, потребно је да Лутон савлада Фулам, а да Шумари изгубе од Барнлија и то да Шеширџије успеју да надокнаде 12 голова минуса колико је у предности Форест.