КУП КОНФЕДЕРАЦИЈА: Немцима за трофеј ДОВОЉАН и други тим (ВИДЕО+ФОТО)

02.07.2017. 22:29
Fudbalska reprezentacija Nemačke
Фудбалска репрезентација Немачке / Извор: Реутерс

Панцери савладали Чиле са 1:0 у финалу.

Фудбалска репрезентација Немачке освојила је Куп конфедерација победивши у финалу селекцију Чилеа са 1:0 освојивши тако други пут узастопно ово такмичење, односно и други пут у историји. Финални дуел у Санкт Петербургу судио је најбољи српски арбитар Милорад Мажић, и одрадио је веома добар посао. Гол одлуке постигао је Ларс Штиндл у 20. минуту после велике грешке везисте Чилеа Марсела Дијаза који је поклонио лопту ривалу на ивици казненог простора.

ОВО МУ НИЈЕ ТРЕБАЛО: Грофове речи се НИКОМ у Србији неће допасти (ФОТО)

ВУЧЕЛИЋ ОТКРИО: Ево КАДА ће бити ПРОДАТИ Леонардо и Ђурђевић (ФОТО)

И једни и други су имали прилике током утакмице и право је чудо да је само једна лопта завршила у мрежи. Чиле је преко Видала већ у петом минуту могао да поведе, али је Тер Штеген одлично интервенисао. Могли су Немци и до 2:0, али је Грецке био непрецизан.

КУП КОНФЕДЕРАЦИЈА: Пепеов спас у задњи час, Силва за преокрет и треће место (ВИДЕО)

СВЕ ЈЕ ЈАСНО: Зна се ДАН кад ће Звезда и званично постати јача за два фудбалера

У другом делу, тачније у 59. минуту сукобили су се Видал и Кимих, али је Мажић брзо смирио ситуацију картонима. У последњих 15 минута Чиле је пробао да изједначи преко Видала, Сагала и Алексиса Санчеза чији је покушај из слободног ударца одбрани Тер Штеген па је остало 1:0 за Немачку.

Селектор Немачке Јоаким Лев је на Куп конфедерација практично повео резервни састав, у којем је капитен био Јулијан Дракслер. Панцери су у Русији играли без Мануела Нојера, Томаса Милера, Тонија Кроса, Месута Озила, Матса Хумелса, Џерома Боатенга, Марка Ројса, Самија Кедире, Лироја Санеа, Андреа Ширлеа.