ЛИДЕР НЕМА МИЛОСТИ: Грађани МАЉЕМ по Чекићарима, Сити до 20. победе у низу! Гвардиолин дупли ЈУБИЛЕЈ (ВИДЕО)

27.02.2021. 15:46
FK Mančester Siti
ФК Манчестер Сити / Извор: Реутерс

Клуб са Етихада задржао лидерску позицију.

Фудбалери Манчестер Ситија наставили су са блиставим резултатима у Премијер лиги и забележили 20. победу ове сезоне у свим такмичењима, савладавши на "Етихаду" Вест Хем са 2:1 (1:1).

Овај викенд ти може донети много узбуђења: ОСВОЈИ НОВАЦ ИЗ ФОТЕЉЕ!

ПАНИКА У ПАРИЗУ: Икарди на КИСЕОНИКУ - Ванда се одмах огласила (ФОТО)

ПОВЕРИО СЕ МЕНАЏЕРУ: Роналдо НАПУШТА Јувентус, ово је његов нови клуб

Спортинг има 10 бодова више од Порта и ако остане и вечерас (21.30) непоражен ставиће шапу на титулу. Победа Порта уплату множи са 2,25, дупла шанса X2 вредна је квоте 1,65. Погледајте и остале квоте Mozzart кладионица за меч Порто – Спортинг.

Меч са Чекићарима, за разлику од неких претходних, био је много тежи испит за Гвардиолину чету.

Дуго су се трудили да сломе отпор гостију из Лондона, да би када су то и учинили, у финишу полувремена примили гол, па су поново морали да јуре резултат.

Вођство Ситију донео је Рубен Дијаз у 30. минуту, пошто је претходно сјајним убацивањем са огромне удаљености Кевин де Брујне послао центаршут у казнени простор, где је Португалац захватио лопту главом и затресао мрежу за 1:0.

После само 13 минута, Вест Хем је стигао до изједначења. Домаћи играчи су изгубили лопту на средини терена, Лингард је на боку заврнуо лопту у шеснаестерац, прихватио ју је Јамајчанин Антонио и донео радост гостујућим фудбалерима.

Коначан резултат поставио је Џон Стонс у 68. минуту. Акцију је започео Де Брујне, лопта је у шеснаестерцу дошла Марезу, Иранац је финтом преварио чувара, а затим асистирао дефанзивцу Грађана који је прецизним ударцем по земљи са десетак метара савладао голмана Рендолфа.

Била је ово Гвардиолина 273. утакмица на клупи Манчестер ситија и укупно 200. победа! То је најмањи број сусрета који је био потребан неком тренеру да достигне 200 победа у свим такмичењима у историји енглеског фудбала.

На табели Манчестер Сити има 62 бода, чак 13 више од другопласираног Јунајтеда који има и утакмицу мање. Вест Хем је остао на четвртом месту са 45 бодова и даље има велике шансе да се докопа историјског пласмана у групну фазу Лиге шампиона.

Погледајте како изгледа Мина Милутиновић, супруга Немање Недовића.