ЛИГА ЕВРОПЕ: Мијат бриљирао у победи МАКСИМАЛНОГ Ајнтрахта, Милан ИСПАО (ВИДЕО+ФОТО)

13.12.2018. 20:45
Mijat Gaćinović
Мијат Гаћиновић / Извор: Реутерс

Одигране утакмице 6. кола.

Завршена је групна фаза Лиге Европе, утакмицама 6. кола, а познати су и учесници прве рунде нокаут фазе. Међу 32 клуба место су нашли тимови који су заузели једно од прва два места у групи, као и трећепласирани у групама Лиге шампиона. Тако да ће у куглицама бити: (повлашћени) Бајер, Салцбург, Зенит, Динамо Загреб, Арсенал, Бетис, Виљареал, Ајнтрахт, Генк, Севиља, Динамо Кијев, Наполи, Валенсија, Интер и Бенфика, као и (неповлашћени) Цирих, Селтик, Славија Праг, Фенербахче, Спортинг, Олимпијакос, Рапид Беч, Лацио, Малме, Краснодар, Рен, БАТЕ Борисов, Викторија Плзењ, Бриж, Шахтјор и Галатасарај. Жреб за 1/16 финала биће одржан када и жреб за Лигу шампиона, у понедељак. Термини утакмица су 14. и 21. фебруар.

За навијаче у Србији, ове вечери посебно је био занимљив дуел Лација и Ајнтрахта, због наших играча. Славили су Немци са 2:1, а посебно се истакао Мијат Гаћиновић. Српски фудбалер био је стрелац у 65. минуту, а само шест минута касније био је и асистент Себастијану Халеру. Једини гол за Лацио у 56. минуту дао је Кореа. Осим Гаћиновића, за Ајнтрахт је играо и Лука Јовић, од 79. минута. За Лацио није играо Душан Баста који је пораз одгледао са клупе.

ОТВОРЕНО: Јовић о интересовању Ајнтрахта (ФОТО)

БЛИЖИ СЕ ЗИМСКИ РОК: Терзић потврдио ко СИГУРНО остаје у Звезди (ФОТО)

Погледајте и прелеп гол Србина.

Ајнтрахт је такмичење у групи Х завршио са максималним учинком, док је Лацио други са девет бодова. Аполон је трећи са седам, док је Олимпик Марсељ освојио само један бод. Французи за које је од 62. минута играо Немања Радоњић поново су изгубили. Овог пута победио их је Аполон и то као гост, са 3:1. За Кипране, све време је играо Саша Марковић

Мечу у Риму претходили су и нереди. Италијанска полиција и хапсила навијаче из Немачке.

Navijači FK Ajntraht
Навијачи ФК Ајнтрахт / Извор: Реутерс

И на трибинама је било занимљиво, пошто су се Немци опремили шаловима на којим је писало "Лацио ср...".

Осим Гаћиновића, стрелац је био и Александар Пријовић, али то није помогло његовом ПАОК-у. Грчки тим је као домаћин поражен од БАТЕ са 3:1, а гол нападача репрезнтације Србије био је само за утеху пошто су Белоруси већ водили са 3:0. ПАОК је такмичење завршио на дну табеле групе Л са три бода, док је БАТЕ други са девет. За тим из Борисова све време је играо Александар Филиповић

У овој групи на врху је Челси који је ремизирао са Видеотоном - 2:2. Гол за реми и прво место у групи дао је Оливије Жиру. На другој страни, екипа Марка Николића и браће Шћеповић завршила је такмичење на трећем месту и самим тим опростила се од Европе. Све време Марко је играо, док Стефан није био ни у протоколу.

Пласман није обезбедио ни Бешикташ. Екипа за коју игра Адем Љајић је завршила као трећа. Турци су изгубили од Малмеа са 1:0. Даље из ове групе су отишли Генк и Малме, са 11, односно девет бодова. Бешикташ има седам, а Сарпсборг пет.

Из Европе је испао и некадашњи (седмоструки) првак Европе, Милан. Екипа Ђенара Гатуза је изгубила на гостовању од Олимпијакоса са 3:1. Оба тима имају по десет бодова, али црвено-бели из Пиреја имају бољу гол разлику. За Олимпијакос све време је играо Јагош Вуковић.

Ако је за утеху, у Серији А су на четвртом месту које гарантује директан пласман у Лигу шампиона. Ипак, остаје да се види да ли ће до краја сезоне на њему и остати.