ЛИГА НАЦИЈА: Хрвати преузели прво место, Белгијанцима треба чудо против Холандије

22.09.2022. 23:04
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Фудбалска репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Казахстан коло пре краја обезбедио пласман у виши ранг.

Мечеви петог кола Лиге нација у Лигама А, Ц и Д одигране су вечерас, а најзанимљивије било је међу најбојлим селекцијама. Хрватска је савладала Данску 2:1 , као и Француска Аустрију са 2:0 у Групи 1, док су у Групи 4 Белгија и Холандија савладали Велс са 2:1 односно Пољску са 2:0.

ПУЧ У ХУМСКОЈ: ФК Партизан напушта Спортско друштво

МЕМОРИЈАЛ СТЕВАН ЋЕЛЕ ВИЛОТИЋ: Орлићи стартовали тријумфом против Финске

ЗБОГ НАПАДА НА ЖЕНУ: Давид Силва кажње нса 1.800 евра

Хрватска је слављем против директног конкурента Данске на Максимиру преузела вођство у Групи 1. Коцкасти су били бољи ривал на мечу у којем није било голова у првом полувремену. Све занимљиво догодило се у других 45 минут. Борна Соса је у 49. минуту довео Хрватску у вођство, али је Кристијан Ериксен у 77. минуту постигао погодак који је Данску остављао на првом месту у групи. Међутим, Ловро Мајер је само два минута касније постигао погодак вредан три бода и чела табеле па ће о пласману у полуфинале одлучити последње коло у којем Хрватска гостује Аустрији, док Данска дочекује Француску. Французи су били у тешкој ситуацији пред Аустрију пошто им је претило чак и испадање из Групе А, али су победом од 2:0 себи олакшали ситуацију, а меч последњем кола им неће бити ни битан ако Хрватска савлада Аустрију. Светски прваци бил ису десетковани у овом мечу због изостанка бројних повређених играча, али су Мбапе у 56. и Жиру у 65. минуту постигли голове вредне победе бега са дна табеле.

У Групи 4 ће последње коло одлучивати о путнику у полуфинале и то директан дуел Холандије и Белгије, мада ће Белгијанцима бити потребна победа са више од три гола разлике због пораза од Орања у првом колу од 4:1. Холанађани су без већих проблема савладали Пољску у Варшави головима Гакпоа у 13. и Бергвајна у 60. минуту, а током целог меча су били бољи противник од домаћина. Белгија је била надмоћна против Велса иако можда то резултат не говори, а све је лакше када у тиму имате Кевина Де Брујнеа. Играч Манчестер Ситија довео је Црвене ђаволе у вођство у 10. минуту, да би Батшуаји у 37. повисио на 2:0 што је био и резултат првог полувремена. Велс јеу наставку успео да смањи на 2:1 голом Мура у 50. минуту, али је то било све од Змајева на овом мечу.

Казахстан је слављем против Белорусије од 2:1 успео да коло пре краја обезбеди пласман у Лигу Б Лиге нација. Домаћин је повео голом Габшева у 29. минуту, да би гости у трећем минуту надоканде првог полувремена изједначили преко Савицког. Гол за победу и пласман у виши ранг постигао је Зајнутдинов у 79. минуту.