ЛИГА ШАМПИОНА: Левандовски и Осимен погађали у "дербију Марадоне", Галено у финишу сломио Арсенал

21.02.2024. 22:55
FK Napoli
ФК Наполи / Извор: Реутерс

Реванши су 12. марта.

Фудбалери Барселоне ремизирали су на гостовању Наполију (1:1), док је Порто савладао Арсенал (1:0) у првим мечевима осмине финала Лиге шампиона.

ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Макаби ремизирао са Гентом и пласирао се у осмину финалаFK Makabi Haifa

ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Макаби ремизирао са Гентом и пласирао се у осмину финала

ЏАБА ГОЛ ЖИВКОВИЋА: ПАОК на НЕВЕРОВАТАН начин прокоцкао финале Купа Грчке (ВИДЕО)Andrija Živković

ХРВАТИ ПОНОВО ДИВЉАЈУ: Навијачи Динама направили ЏУМБУС! Језив напад из заседе на ШпанцеBed blu bojs

Фаза такмичења, велики улог и чињеница да одлука пада у реванш утицали су да све четири екипе буду опрезне.

У једном од дербија ове рунде и дуелу два клуба у којима је легендарни Дијего Армандо Марадона стекао славу, Наполи је успео да избори нерешен резултат против фаворита из Шпаније.

Голове смо видели у наставку. Левандовски је у 60. минуту искористио успаваност одбране домаћих и довео свој тим до вођства. Наполитанци су потом кренули нешто офанзивније и исплатило им у 75. минуту. Осимен се изванредно "отарасио" Ињига Мартинеза и преварио Тер Штегена за ерупцију одушевљења на стадиону. Наполи је био бољи ривал и у преосталом делу меча, али је Гундоган има одличну прилику... ипак шутирао је поред гола са ивице казненог простора, па је дуел завршен без победника.

Арсенал је на Драгау прекинуо серију победа и то на болан начин. Најбољу прилику у првом делу меча имао је Галено. Погодио је стативу Бразилац, да би му се потом лопта вратила на пет метара од гола, али је и тада био непрецизан, шутирао је поред гола.

FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Тросар је имао најизгледнију шансу за госте, ипак се спетљао после корнера на другој стативи. Када се чинило да ће меч бити завршен без голова на сцену је ступио Галено и сјајним ударцем са дистанце у 94. минуту донео победу свом тиму и предност пред поновни сусрет на Етихаду.

Реванш мечеви у Барселони и Лондону се играју 12. марта.