ЛИГА ШАМПИОНА: Преокрет, умало сензација, омладинци Црвене звезде направили чудо у Холандији

25.10.2022. 20:22
Omladinci FK Crvena zvezda
Омладинци ФК Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Реванш за седам дана у Београду.

Омладинци Црвене звезде направили су велики корак ка пласману у 1/16 финала Лиге шампиона. Изабраници тренера Зорана Рендулића у првом мечу одиграли су нерешено против АЗ Алкмара 2:2 (2:0).

ВЛАДАН МИЛОЈЕВИЋ ОТКРИО: Морао сам да се ИЗВИНИМ једном играчу Звезде (ВИДЕО)

САДА СЛЕДИ КАЗНА: Бивши играч Звезде обукао дрес несуђеног појачања црвено-белих

А ШТА КАЖЕТЕ НА ОВО: Александар Митровић у Манчестер јунајтеду уместо Роналда

Црвено-бели су одиграли веома лоше прво полувреме, али су зато у наставку буквално бирљирали и могли чак да дођу до сензационалног преокрета и тријумфа.

Холанађани су од само старта кренули и силовоти и кидисали на гол голмана Миладиновића. Београђани су капитурлирали већ у девет минуту а стрелац је био Ернест Поку. АЗ Алкмар је два гола предности имао у 28. минуиту кад се у стрелце уписао Џајден Адаји.

Црвено-беле наде у првих 45 минута нису упутиле ударац према голу ривала, али су зато у наставку кренуле на све или ништа. Већ у 48. минуту првотимац Јован Мијатовић смањује резултат на асистенцију Луке Стојсављевића. Нису се тиме задовољили гости, већ су наставили да атакују што им је омогућило да дођу до изједначења. Била је то сјајна акција, асистирао је Мијатовић, а мрежу АЗ Алкмара затресао је Лука Бошковић.

Друга утакмица се игра 1. новембра у Београду. Победник овог двомеча ће се састати у 1/16 финала са једном од другопласираних екипа из групне фазе Лиге шампиона за омладинце.