АТОМСКИ ФУДБАЛ У ПАРИЗУ! Барселона у СПЕКТАКЛУ надиграла ПСЖ

10.04.2024. 22:53
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Профимедиа

Фудбалери Барселоне савладали су ПСЖ у Француској са 3:2 у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.

Гледали смо један спектакуларан меч, прави атомски фудбал. Прштало је на све стране, а победу је ипак однео каталонски клуб који ће у реваншу у Шпанији имати гол предности.

Од самог старта било је узудљиво и динамично, низале су се прилике, а на гол смо чекали нешто мање од пола сата.

Играо се 29. минут када је Рафиња довео Барсу у предност. Ламин Јамал је сјајно прошао, лопта се одбила до Бразилца, који је прелепо шутнуо и донео вођство Каталонцима - 0:1.

Са тим резултатом се и отишло на полувреме, а онда...

У наставку, два гола домачих за три минута. Најпре Дембеле пројектилом доноси поравнање, а онда Витиња преокреће.

PSŽ - Barsa
ПСЖ - Барса / Извор: Профимедиа

Није дуго требало Барселони да изједначи, поново преко Рафиње. У 62. минуту добио је сјајан пас, и спољним делом стопала распалио по лопти и послао је у гол за 2:2.

Коначних 2:3 донео је Кристенсен, и то после корнера. Био је то његов први контакт са лоптом на мечу, у који је тек ушао. Довољно за победу Барселоне, стога нас у Каталонији очекује прави спектакл.