ЛИГА ШАМПИОНА: Шамар за Јунајтед, Зенит ИСПУСТИО Сергејев Лацио! (ВИДЕО)

04.11.2020. 20:59
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Профимедиа

Енглески гигант посрнуо у Турској.

У првим утакмицама вечерашњег програма Лиге шампиона виђено је велико изненађење. Истанбулски Башакшехир савладао је Манчестер јунајтед резултатом 2:1. Разлика је могла бити и већа у корист турског тима, али изабраници Окана Бурука нису искористили очајну партију комплетне одбране "црвених ђавола".

Mozzart подржао едукацију основаца о климатским променама

СЕРИЈА А: Бикови славе Лукића! Србин голом донео ПОБЕДУ (ВИДЕО)

НЕ МАРИ ЗБОГ НЕУСПЕХА У АМЕРИЦИ: Научио сам много у Чикагу, платио бих да доживим такво искуство поново!

Почело је сјајно по домаће. Демба Ба је у 13. минуту искористио несхватљиву реакцију последње линије Манчестера. Наиме, комплетна одбрана се приликом једног корнера преселила у шеснаестерац Башакшехира, нико није остао као "осигурач", а Сенегалц је буквално са своје половине прошетао до Дина Хендерсона и рутински га савладао.

Пет минута пре краја првог полувремена нови шок за пулене Олеа Гунара Солскјера. Един Вишћа је на асистенцију Дениза Туруча дуплирао вођство "наранџастих". Три минута касније Ентони Марсијал је сјајно реаговао на асистенцју Лука Шоа и главом савладао Мерта Гунока.

Покушавао је Манчестер у другом полувремну да стигне до изједначења, али домаћи су се организовано бранили, све до другог минута судијске надонкаде. Хари Мегвајер је шутирао након корнера, али лопта је заустављена на самој гол линији.

У другом мечу који је почео од 18.55 Зенит и Лацио су ремизирали -1:1. Александар Ерокин је донео предност руској екипи у 32. минуту. Коначан резултат поставио је Фелипе Каиседо у 82. минуту.

Српски фудбалери, Немања Матић (Манчестер јунајтед), Данијел Алексић (Башакшехир) и Сергеј Милинковић Савић (Лацио) одиграли су свиих 90. минута за своје клубове.

Салзбург - Бајерн Минхен 2:6

(Бериша 4. Окугава 66. - Левандовски пенал 21. 88, Кристенсен аутогол 44. Боатенг 79. Сане 84. Хернандез 90. 2.)