ЛШ: Нерес "поништио" Роналда, Шоу трагичар у Манчестеру (ВИДЕО)

10.04.2019. 21:48
David Neres
Давид Нерес / Извор: Реутерс

У уторак су већ одигране две утакмице.

Утакмицама у Амстердаму и Манчестеру затворен је "први круг" четвртфиналних утакмица УЕФА Лиге шампиона. Ајакс и Јувентус одиграли су нерешен (1:1), док је Барселона на "Олд Трафорду" победила Јунајтед са 1:0. Једини гол био је у ствари аутогол Лука Шоуа у 12. минуту. Испоставило се да је тада утакмица и решена.

ХАОС У АМСТЕРДАМУ: Полиција бацала сузавац, радили водени топови, код Италијана нађен арсенал оружја (ФОТО)

ПАО ЈЕ ВЕЛИКИ БРАЗИЛ: Србија дала ЧАК 3 гола Селесау, није примила НИЈЕДАН (ВИДЕО)

САГА ЦВЕТИЋАНИН СЕ ЗАВРШАВА: Један од најталентованијих српских фудбалера НАПУШТА Партизан (ФОТО)

На "Јохан Кројф арени" после неколико прилика, гол је "пао" у самој завршници првог полувремена. Кристијано Роналдо је са неколико метара главом погодио мрежу Копљаника, а треба да се нагласи да је идеално центрирао Жоао Кансело. Затим се отишло на однор, а изједначење је било експресно. Давид Нерес је соло акцију завршио прелепим голом.

Убрзо је Масимилијано Алегри направио прву измену, па је уместо Марија Манџукића шансу добио Даглас Коста. У тим тренуцима, Ајакс је наставио да напада. Тако је у 81. минуту Екеленкамп одлично шутирао са 15-ак метара, али је Шчешни одбранио. Само неколико минута касније, Коста је погодио стативу гола Ајакса. Све време на терену, у дресу Ајакса био је репрезентативац Србије Душан Тадић. У самој завршници, Тадић је покушао шпицем да савлада Шчешнија, али је изблокиран, само за корнер.

Када је реч о дуелу у Енглеској, Барса је прилично брзо повела. Гости су у тим тренуцима избегли офсајд замку, Лионел Меси је центрирао са леве стране на другу стативу и тамо пронашао Луиса Суаразе. Уругвајац је главом послао лопту ка голу Давида де Хее, али јој је да уђе у мрежу помогао Шоу.

У тиму са "Театра снова" није било Немање Матића због повреде.

КРВАВИ МЕСИ: Смолинг ЛАКТОМ нокаутирао Аргентинца (ВИДЕО)

МАЛЕР: Грујић ПОНОВО повређен (ФОТО)

У уторак је Ливерпул победио Порто са 2:0, а Тотенхем Манчестер сити са 1:0. Сви реванши су на програму следеће седмице. Вечерашњи парови играће следећег уторка, а Порто - Ливерпул и Сити - Тотенхем следеће среде.

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД - БАРСЕЛОНА 0:1

СТРЕЛЦИ: Шоу 12.аг

СТАДИОН: "Олд Трафорд" (Манчестер)

СУДИЈА: Ђанлука Роки (Италија)

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Де Хеа, Јанг, Линделеф, Смолинг, Шо, Фред, Мектоминеј, Погба, Далот (од 74. Лингард), Рашфорд (од 85. Переира), Лукаку (од 68. Марсијал).

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Артур, (од 66. Роберто), Ракитић, Бускетс, Меси, Кутињо (од 65. Видал), Суарез.

ПОКЕТИНО У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Најбољи играч Тотенхема ЗАВРШИО сезону (ВИДЕО)

АЈАКС - ЈУВЕНТУС 1:1