МИЈАТОВИЋ ТРАГИЧАР СА БЕЛЕ ТАЧКЕ: Звезда није успела да прође Алкмар

01.11.2022. 20:22
Omladinci FK Crvena zvezda
Омладинци ФК Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Црвено-белои поражени тек после пенала.

Омладинци Црвене звезде нису успели да се пласирају у осмину финала омладинске Либге шампиона пошто су у реванш мечу поражени од вршњака из АЗ Алкамара тек после извођења једанаестераца. После првог меча у Холандији у коме је било 2:2, на стадиону Вождовца било је 1:1 после 90 минута тако да је одлука о победнику пала са беле тачке резултатом 5:4.

ОВО НИКАКО НИЈЕ СМЕО ДА КАЖЕ: Изјава Луке Јовића РАЗБЕСНЕЛА све у Фиренци

КУП СРБИЈЕ: Ништа од СЕНЗАЦИЈЕ, Воша тек после пенала елиминисала Графичар на Маракани

НЕЋЕ ГА ДАТИ ЈЕФТИНО: Борусија Дортмунд тражи 150 милиона евра за Белингема

Птви су озбиљно запретили Холанђани у 15. минуту, али је гомлан Миладиновић одлично интервенисао. Четири минута касније је Лековић главом послао лопту преко гола, да би у 25. минуту поново Миладиновић добро интервенисао. Звезда је најбољу прилику у првом полувремену пропустила у 45. минуту када је Стојсављевић убацио лопту у петерац, Станковић шутирао, али је голман Овусу добро интервенисао и резултатом 0:0 се отипшло на велики одмор.

У другом полувремену је прва запретила Звезда, али је Мијатовић шутирао главом поред гола, а прилика није било све до 76. минут када је Алкмар повео голом Покуа. Само седам минута касније Алкмар је имао пенал, али је Миладиновић успео да заустави ударац Мердинка, да би у 87. минуту изједначење Звезди донео Лековић прецизним ударцем. У преостлаим минутима до краја ређали су се напади Звезде, али није било промене резултата и уследили су пенали.

Гос је промашио у првој серији за Алкмар, али је непрецизан био и Видојевић, да би у наредне три серије играчи оба тима били прецизни. Мерединк је у петој погодио за Алкмар, да би Мијатовић промашио одлучујући пенал, а Звезда завршила такмичење.