НЕМА КРАЈА ПОСРТАЊУ ЧЕЛСИЈА: Ел Гази ШОКИРАО Стамфорд бриџ (ВИДЕО)

28.12.2020. 20:51
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Екипа Френка Лампарда наставља са очајним резултатима.

Фудбалери Челсија наставили су серију лоших резултата. После пораза и очајне игре у дуелу са Арсеналом (2:3), изабраници Френка Лампарда ремизирали су на Стамфорд бриџу против Астон Виле резултатом 1:1, у 16. колу Премијер лиге.

ДАРЕЖЉИВА КИЈА: Певачица за фанове спремила КЕШ ПОКЛОН! (ФОТО)

НИШТА ОД ДЕРБИЈА НА ГУДИСОНУ: Паника међу Грађанима, корона ушла у Сити!

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Барнс СПАСИО Лисице, Ихеначо ТРАГИЧАР! Лука одиграо цео меч (ВИДЕО)

Иако је менаџер Плаваца направио велике промене у саставу, оставивши ван протокола Зуму, а на клупи Силву, Вернера, Кравеца... домаћин је стигао до вођства у 34. минуту и чинило се да ће рутински привести посао крају.

Тада је Чилвел са бока упутио центаршут у шеснаестерац, где се најбоље снашао Оливије Жиру (није играо против Тобџија) и ефектно у паду главом успео да затресе мрежу гостију, за 1:0.

Ипак, у 54. минуту након центаршута Кеша, лопту је у казненом простору сачекао Ел Гази и шутем по средини гола донео значајан бод тиму из Бирмингема.

Могли су гости и до сва три бода, али је у 69. минуту ударац Џона Мекгина зауставила пречка. Само 120 секунди раније гол Аспиликуете је поништен, пошто се Пулишић нашао у недозвољеној позицији.

Последњу прилику да донесе тријумф Плавцима пропустио је Чилвел, сјајну акцију извео је домаћин, да би дефанзивац Плаваца послао лопту поред десне стативе. Тако је домаћин остао само на једној победи, у последњих пет мечева, док је Вила нанизала исти број утакмица без пораза.

На табели, Челси и Астон Вила имају по 26 бодова, налазе се на деоби петог места, заједно са Тотенхемом и Манчестер Ситијем, који је због корона вируса одложио дерби против Евертона.