ПАЛА ОДЛУКА У КАЛЧУ: Љајић промовисао ШАМПИОНА! Коларов асистент за ПОБЕДУ Роме! (ВИДЕО+ФОТО)

06.05.2018. 17:25
Adem Ljajic
Адем Љајиц / Извор: Профимедиа

Велико изненађење у Напуљу.

До краја такмичења у Серији А остала су још два кола, али је већ сада јасно да је Јувентус нови-стари шампион Италије, седми пут заредом. Стара Дама је наставила доминацију у Калчу, захваљујући репрезентативцу Србије Адему Љајићу који је "спаковао" два гола фаворизованом Наполију, што је било довољно да једини кандидат у трци за пехар не тријумфује против Бикова (2:2).

СПРЕМНО ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ЗА РУСИЈУ: Орлови добијају појачање за Мондијал (ФОТО)

ЗАБОРАВИО НА РИВАЛСТВО: Навијач Ситија имао поруку за Фергусона (ФОТО)

ПАРТИЗАН У ПРОБЛЕМУ: Ђукић у реваншу са Чукаричким не РАЧУНА на најбољег! (ФОТО)

После новог кикса, другопласирани Наполи заостаје шест бодова разлике за Јувеом, који има убедљиво бољу гол-разлику, пошто је у међусобним дуелима сваки од ривала славио по 1:0.

Љајићеве асистенције Базелију у 55. и Де Силвестрију у 83. минуту могу само да радују селектора Србије Младена Крстајића, пред одлазак Орлова на Светско првенство у Русију. Наполи је два пута водио, преко Мертенса у 25. и Хамшика у 71. минуту, али се Бикови нису предавали и на крају остали непоражени.

Интер је у првом мечу дана декласирао Удинезе на Фријулију и на најбољи начин искористио кикс Лација код куће против Аталанте (1:1), конкурента за пласман у Лигу шампиона. Гости из Бергама пропустили су у финишу прилику да дођу и до сва три бода. Бероу је већ у другом минуту донео предност Аталанти, а коначан резултат поставио је Каиседо у 24. минуту. Репрезентативац Србије Сергеј Милинковић Савић одиграо је цео меч за Лацијале, док је некадашњи играч Звезде Душан Баста преседео клупи за резерве.

У последњем мечу, Рома је голом Ундера у 15. минуту славила на Сардинији против Каљарија. Претходно је капитен Србије Александар Коларов центрирао, а Турчин ударцем по земљи савладао голмана домаћих.