ПАРИЖАНИ ПОКОРИЛИ МОНЖУИК: Атлетико се поклонио пред "жутим зидом"

16.04.2024. 23:00
Kilijan Mbape
Килијан Мбапе / Извор: Профимедиа

Фудбалери Пари Сен Жермена и Борусије Дортмунд играће у полуфиналу Лиге шампиона.

Тим из Париза је у четвртфиналном двомечу био бољи од Барселоне. У првом мечу су Каталонци славили 2:3, да би им Французи узвратили победом на Монжуику (1:4). Борусија Дортмунд је елиминисала Атлетико Мадрид. Немци су после пораза у Шпанији (2:1) успели да узврате тријумфом од 4:2.

Пари Сен Жермен је успео да преокрене и тако обезбеди место међу четири најбоља тима, а екипи Луиса Енрикеа "помогао" је детаљ из 29 минута када је Араухо зарадио директан црвени картон пошто је направио фаул као последњи играч. Барса је пре тога повела преко Рафиње у 12. минуту.

Гости су укупни заостатак смањили већ до краја првог дела игре. Осман Дембеле, бивши играч Каталонаца је поравнао у 40. минуту. Наставак је апсолутно припао ПСЖ-у.

Витиња је, на старту другог дела, сјајним ударцем са дистанце постигао други гол за свој тим на мечу, да би у 61. минуту са пенала укупно вођство гостима донео Ембапе.

Исти играч је у 89. минут поставио коначан резултат и по свему судећи оставио Барселону без иједног трофеја ове сезоне.

Феноменалну утакмицу смо гледали у Дортмунду. Веч у уводним минутима и једни и други су имали колосалне шансе. Сабицер је био сам на пет метара од гола Облака, али је био спор и ударац је успео да му изблокира Аспиликуета.

Прву прилику за госте имао је Мората. Трчао је са половине терена нападач ка голу Борусије и у ситуацији један на један са Кобелом шутирао поред гола.

Домаћи су повели у 34. минуту. Брандт је шутирао искоса са леве стране, а није се прославио Јан Облак који је ногом одбио лопту у мрежу. Три минута касније било је 2:0 за Дортмунд. Матсен је био стрелац гола.

Друго полувреме је било веома узбудљиво. Атлетико је аутоголом Хумелса у 48. минуту донео укупно резултатско поравнање, да би Анхел Кореа у 64. минуту разгалио гостујуће навијаче и Јорганџије су имале резултат који их води у полуфинале.

Ипак, уследио је блицкриг "жутих". Фулкруг у 71 и Сабицер у 74. минуту су поново вратили предност Дортмунду. То је тотално "убило" госте који се нису од тога опоравили и завршили су такмичење у Лиги шампиона.

Други пар полуфинала ћемо сазнати у среду. Сусрешће се бољи из двомеча Бајерн-Арсенал и Манчестер сити-Реал Мадрид. Први мечеви су завршени без победника (2:2,3:3).