ВОЈВОДИНА У ЗАДЊЕМ МИНУТУ СРУШИЛА ПАРТИЗАН У ХУМСКОЈ! Шокантан пораз црно-белих за наставак лошег низа

02.05.2024. 17:42
Partizan i Vojvodina
Партизан и Војводина / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана поражени су од Војводине резултатом 2:3 у 3. колу плеј-офа Суперлиге Србије.

Иако је јака киша почела да пада малтене од самог старта дуела, гледали смо занимљив дуел и фудбал са доста шанси.

ПАРТИЗАН - ВОЈВОДИНА 2:3 (1:2)

(Црномарковић аг 18, Стојковић 57 - Сери 38, Зукић 44, Петровић 90 4)

Судија: Срђан Јовановић

Стадион: Партизана

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Филиповић, Саничанин, Антић – Natho, Стјепановић (81. Овусу) – Калулу, Захид (81. Баждар), Јанковић (53. Гох) – Салдања (53. Николић).

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Царевић – Матеус, Црномарковић, Кораћ, Гиорбелидзе – Петровић, Зукић – Радуловић (64. Ивановић), Савићевић, Сери – Вукановић.

Већ у првих 10 минута три пута су запретиле Лале, али је у 18. минуту повео Партизан аутоголом Црномарковића, након покушаја Салдање.

Црно-бели су заиграли боље, кренули да стварају шансе, али полувреме је завршено онако како нису очекивали.

Најпре је у 38. минуту гост поравнао. Истрчао је голман Партизана Јовановић и лоше проценио лопту, те је Сери без већих проблема сместио у мрежу домаћина.

Није ту био крај мукама домаћих, Зукић је у 45. минуту донео преокрет Војводини. Одлично се наместио и са 20-ак метара прецизно шутирао и матирао Јовановића.

На полувреме се отишло са 1:2 на семафору, а у наставку смо такође гледали сјајан сусрет.

Кренули су црно-бели да нижу прилике, једну за другом, али мрежа Новосађана је мировала. Све до 58. минута када је сјајан гол постигао Аранђел Стојковић за 2:2. Утрчао је по десној страни и распалио за изједначење.

Само минут касније, Војводина стиже до гола, али је он због високо подигнуте ноге стрелца поништен.

И гости су низали шансе, погодили су пречку, а онда им је поништен још један гол. Михајло Ивановић је био стрелац, али је судија гледао ВАР и одлучио да због фаула у нападу поништи погодак.

Битка није стала ни до краја сусрета, висио је гол у ваздуху, а победу Војводини је донео Петровић у 94. минуту.

Био је ово пети узастопни пораз црно-белих у свим такмичењима, а четврти у првенству, чиме су озбиљно угрозили позицију која води у квалификације за Лигу шампиона.

Партизан сада на другом месту има четири бода, али и меч више од ТСЦ-а.