СРБИН БРИЉИРАО У ПОРАЗУ: Ђенова преокренула Верону! Ранијери спашава Каљари

07.04.2024. 20:13
Darko Lazović
Дарко Лазовић / Извор: Профимедиа

У термину од 18 часова, данас су одигране две утакмице 31. кола италијанске Серије А.

Фудбалери Ђенове савладали су као гости екипу Вероне резултатом 2:1. Тим који са капитенском траком око руке предводи репрезентативац Србије Дарко Лазовић није успео да сачува предност коју је стекао већ у осмом минуту када је управо Србин био асистент Федерику Бонацолију после сјајног додавања.

Гости су стигли до изједначења у самом финишу првог полувремена када је Кејлеб Екубан искористио лошу реакцију одбране и Лазовића, те угурао лопту иза леђа Монтипа у 45. минуту.

Тотални преокрет уследио је у 58. минуту после још једне велике грешке одбране домаће екипе, а најбоље се снашао Алберт Гудмундсон који је голом и поставио коначан резултат.

Идентичним резултатом, Каљари је на Сардинији направио велики корак ка опстанку пошто је савладао Аталанту.

Гости из Бергама повели су у 13. минуту преко Ђанлуке Скамаке, да би у 42. Томасо Ауђело поравнао резултат.

До тоталног преокрета, чета Клаудија Ранијерија стигла је у88. минуту захваљујући голу Николаса Виоле који је био прецизан после додавања Лувумба.