ТРАМП ЋЕ САД СТВАРНО ДА ИЗГРАДИ ЗИД: Капитен Мексика расплакао САД (ВИДЕО+ФОТО)

12.11.2016. 09:40
Fudbalska reprezentacija Meksika
Фудбалска репрезентација Мексика / Извор: Реутерс

Сомбрероси славили у гостима 2:1.

Квалификације за Светско првенство у Русији почеле су и у КОНКАКАФ зони, а већ у првом колу на програму је била посластица између САД и Мексика. Велики ривалитет првих комшија био је подгрејан недавно завршеним изборима за председника у САД на којима је победио Доналд Трамп, најављући током кампање изградњу зида дуж читаве границе са Мексиком. Ако то заиста и уради, Сомбрероси су се тријумфом 2:1 у Коламбусу унапред осветили.

Мексико је до победе дошао после четири идентична пораза у низу (2:0) такође у Коламбусу и славио први пут у гостима после 44 године ако се рачунају само мечеви вредни пласмана на Мундијал, док су Американци доживели први пораз у квалификацијама код куће још од 2001. и изгубљеног меча против Хондураса.

Јунак Мексика је капитен Рафаел Маркез који је у 89. минуту главом, као што је то чинио својевремено у Барселони, матирао Американце који нису имали времена да се опораве. Поред њега је једнако заслужан и Лајун који је прво соло продором и погодком довео Мексико у вођство у 20. минуту. да би извео корнер из којег је Маркез постигао победнички гол. Једини погодак за САД постигао је Вуд у 49. минуту, али то није било довољно чак ни за реми.

У квалификацијама за Светско првенство у КОНКАКАФ зони, три најбоље пласиране селекције од шест ће се пласирати на Светско првенство у Русију, док ће репрезентација која заузме четврту позицију морати да иде у бараж.