ЗВЕЗДА УЗ МУКУ СЛАВИЛА У ЛУЧАНИМА

08.05.2024. 18:14
czv
цзв / Извор: ФК Црвена звезда

Фудбалери Црвене звезде савладали су Младост у Лучанима са 1:0 у мечу четвртог кола Супер лиге Србије.

Звезда је до победе дошла поготком капитена Александра Драговића у 69. минуту.

Меч у Лучанима почео је свечано. Домаћин је цвећем и почасним шпалиром дочекао новог шампиона, који је прошлог викенда оверио 35. титулу првака државе у клупској историји.

Након тога мало тога занимљивог видели смо на терену у првом делу. Звезда је имала лопту у свом поседу, али не и добру прилику да угрози свог бившег чувара мреже Сашу Стаменковића.

На другој страни, најбољу шану за Лучанце пропустио је Удовичић који је шутирао право у Глазера у 26. минуту.

Прву колосалну шансу на утакмици Звезда је пропустила у 57. минуту када су резервисти Иванића и Красо у потпуности избацили из игре одбрану Лучанаца, а нападач из Обале Слоноваче погодио стативу Стаменковићевог гола.

Могла је Младост да поведе у 65. минуту када се нападач домаћих Силу нашао у изгледној ситуацији, али је Глазер лако зауставио његов ударац. Већ у наредном нападу у шанси се нашао Катаи, а промене резултата није било.

Звезда је повела у 69. минуту. Красо је центрирао након корнера и пронашао штопера Милуновића у казненом простору домаћих, он је главом желео да спусти лопту до Драовићу, она се од играча домаћих одбила капитену црвено-белих који је постигао погодак за свој тим.

Могла је Звезда да удвостручи предност 11 минута пре краја када се у шанси нашао Ендиаје који је меч започео са клупе, али је голгетер црвено-белих шутирао поред гола.

Само минут касније поново се у прилици нашао Ендиаје. Сјајно га је упослио Красо, али је голман Лучанаца Стаменковић изашао као победник.

Испромашивао се Ендиаје. Звездина "деветка" имала је још једну велику прилику у 87. минуту после ударца главом, али је још једном искусни Стаменковић био бољи.

90+3

КРАЈ МЕЧА!

Фудбалери Црвене звезде славили су у Лучанима против Младости (1:0), у мечу четвртог кола плеј-офа Суперлиге Србије.

87. Минут

НОВА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ!

Олајинка је лепо убацио, Шериф атрактивно пробао, али се Стаменковић издужио и спречио гол.

79. Минут

Шериф одмах у шанси!

Сенегалац је сам себи искреирао шансу, али је шутирао непрецизно.

77. Минут

Милојевић поново мења!

Последња измена у Звезди. Изашао је Александар Катаи, Шериф Ндиаје је у игри.

69. Минут

ГООЛ!!!

Звезда је повела голом Александра Драговића, 0:1.

Милуновић је после центаршута Канге погодио Варјачића у руку, али уместо пенала, лопта се одбија на петерац усамљеном Драговићу, који из клизећег старта постиже гол.

65. Минут

КАТАИ МАШИ ЗИЦЕР!

Иванић га је феноменално пронашао на другој стативи, а са неколико метара је Катаи хтео да боцне Стаменковића, што је прочитао искусни голман и одбранио.

58. Минут

СТАТИВА!

Сјајна комбинација Иванића и Красоа, који је стигао до лопте и погодио стативу.

Лопта се одбила право у руке Стаменковићу.

53. Минут

МЕЊА И МИЛОЈЕВИЋ!

Трострука промена Милојевића

Ушли су Иванић, Красо, Хванг.

Изашли су Шљивић, Сремчевић, Хванг.

46. Минут

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Промена код домаћих.

Силуе уместо Бојића.

ПОЛУВРЕМЕ

0:0

Без голова у Лучанима после првог полувремена.

42. Минут

0:0

Катаи је са двадесетак метара шутирао из слободног ударца, али је погодио право у главу Варјачића, који је остао да лежи на трави.

38. Минут

0:0

Опробао је шут и Катаи. Гађао је са ивице казненог, али као и свака лопта до сада – и ова иде преко гола.

30. Минут

0:0

Шљивић је после центаршута са друге стативе вратио лопту у средину, али није имао ко да је проследи у мрежу.

27. Минут

0:0

Солидан напад домаћих и најзанимљивији ситуација пред голом Звезде.

Удовичић је снажно шутирао са леве стране, али је одлично интервенисао Глазер и "избоксовао" лопту у поље.

20. Минут

0:0

Сада Звезда доминира. Лопта константно у ногама шампионске екипе.

11. Минут

0:0

Канга шутира преко гола. После центаршута Мимовића, Стаменковић избија лопту на ивицу казненог, а Канга у свом стилу шутира, али овога пута преко пречке.

10. Минут

0:0

Добри потези Шљивића. Предриблао је двојицу, ушао у казнени, али је са 10 метара изблокиран.

2. Минут

0:0

Притисак Звезде од самог почетка. Два опасна центаршута, али без шута на гол. Одбранила се Младост.

Црвена звезда је обезбедила титулу у прошлом колу, захваљујући тријумфу над екипом ТСЦ-а (2:1), али и поразу Партизана од Војводине у Хумској (2:3), чиме је екипа са "Рајка Митића" могла да отвори шампањац и започне славље за седми наслов првака државе - узастопно!

Шеф стручног штаба Црвене звезде Владан Милојевић је изнео очекивања пред утакмицу четвртог кола плеј-офа Суперлиге Србије, коју ће црвено-бели одиграти у среду од 18 часова и 30 минута у Лучанима против Младости.

Свестан је и стратег Звезде, поред тога што је трка за титулу решена, да црвено-беле очекује тешка утакмица.

- Екипа Младости је апсолутно заслужено у плеј-офу. Испратили смо претходне утакмице тима из Лучана. Растерећени су и увек играју добро и на страни, а поготово када су домаћини. Имају спој изузетних играча, који су доста искусни, али у последње време су представили и пар добрих младих играча. Мислим да су јаки као колектив. Очекује нас тешка утакмица, као и све претходне које смо одиграли.