ДАНСКА ДЕКЛАСИРАЛА СРБИЈУ: Пиксијеви Орлови бледи у Копенхагену

29.03.2022. 17:01
Srbija
Србија / Извор: МН Press

Сензација са последњег ЕУРА била непремостива препрека.

Фудбалска репрезентација Србије убедљиво је поражена од селекције Данске (0:3) у Копенхагену у последњој приајтељској утакмици у 2022. години.

(САСТАВИ) ДВЕ ПРОМЕНЕ У ОДНОСУ НА МЕЧ СА МАЂАРИМА: Пикси се одлучио за опробан рецепт у Копенхагену

ВРАТИО СЕ: Марко Марин поново на Маракани (ФОТО)

ПИКСИ МУ РЕКАО ДА ИДЕ КУЋИ: Ево шта је урадио Лука Јовић (ВИДЕО)

Иако је уводних неколико минута обећавало, изабраници Драгана Стојковића Пиксија како је време одмицало играли су све слабије. Контролисали су Орлови игру у првих 10 минута, а онда је уследио темпо Данаца који наш тим није могао да прати.

Мрежу Србије начео је Меле у 15. минуту сјајним ударцем са 30 метара после корнера, када је наша одбрана лоше интервенисала и оставила му много простора.

Покушавали су Орлови да стигну до изједначења, али није било ни једне адекватне шансе до самог краја сусрета. На полувреме се отишло са једним виђеним голом, а у наставку...

Danska
Данска / Извор: МН Press

Најпре Линдстром у 53. минуту добија чист зицер у казненом Орлова, а четири минута касније на очарање Данаца Кристијан Ериксен Бомбом поставља коначних 3:0.

Покушавао је селектор Србије изменама да раздрма екипу, али Данци су били исувише снажни и контролисали су своју одбрану јако квалитетно.

Била је ово последња пријатељска утакмица за Србију, пошто нас у 2022. години очекује још Лига нација, као и Светско првенство у Катару.

Srbija

Ово је био трећи сусрет са Данцима од осамостаљења наше земље, и уједно трећи тријумф за Викинге.

Пријатељска утакмица:

Данска – Србија 3:0 (Меле 15, Линдстром 53, Ериксен 57)

Стадион: Паркен стадион (Копенхаген)

Судија: Фелик Цвајер (Немачка)

Поставе:

ДАНСКА (3-4-2-1): Шмајхел - Норгард, Андерсен, Вестергард - Кристенсен, Ериксен, Хојбјерг, Меле - Сков Олсен, Линдстрем - Долберг. Селектор: Каспер Хјумланд.

СРБИЈА (3-4-2-1): Рајковић - Миленковић, Вељковић, Павловић - Живковић, Гудељ, Лукић, Костић - Тадић, Милинковић-Савић - Митровић. Селектор: Драган Стојковић

Пренос меча Данска - Србија уживо могли сте пратити на СрбијаДанас.

Крај меча: Данска - Србија 3:0
88. минут
Нижу Орлови прилике, али никако да начну мрежу Викинга.
80. минут
Уз скандирање публике излази и херој нације, Кристијан Ериксен. Мења га Билинк.
79. минут
Иако је ушао почетком другог полувремена, Лука Јовић излази из игре. На терену је Урош Рачић.
73. минут
У игри је Стефан Митровић. Мења Страхињу Павловића.
65. минут
Радоњић је из волеја са 10 метара распалио по лопти, али далеко је то било од гола Каспера Шмајхела. Слично је покушао и који трен касније, са знатно веће удаљености, али знатно боље.
62.минут
Игру је напустио и Александар Митровић. Заменио га је Марко Грујић.
57. минут
Бомба Ериксена за 3:0. Сјајан ударац љубимца публике, који је постигао други гол на две везане утакмице.

56. минут
Двострука промена у Данској. Долберг и стрелац другог гола Лидстром излазе, у игри су Ларсен и Корнелијус.
53. минут
Нови гол за Данце. Тако је лако то изгледало. Продор по десној страни, центаршут, а у срцу шеснаестерца сам је био Линдстром и лако је послао иза леђа Рајковића.

48. минут
Лепа шанса за Орлове, најбоља на мечи до сада за наш тим. Сергеј је нашао Митровића, а овајлепо покушао, али за мало непрецизан.
46. минут
Три промене извршио је Пикси на полувремену. Игру су напустили Вељковић, Живковић и Лукић, док су на терен ушли Настасић, Радоњић и Јовић. Појачава офанзиву селектор Србије.
46. минут
Почело је друго полувреме
Крај првог полувремена: Данска - Србија 1:0
45. минут
Норгард је погодио стативу у последњем нападу током првих 45 минута игре.
40. минут
Било је ово 60 секунди навале Србије, у којима је неколико играча чак имало прилику да упути ударац ка гол Шмајхела, на крају од тога није било ништа. Остаје 1:0 за домаће.
33. минут
Све се окренуло. Данци потпуно контролишу игру, олако креирају шансе,додавања су прецизна, ритам брз. Тешко одбран Србије прати кретање Данаца.
28. минут
Доста пропуста у дефанзиви за Орлове. Често олако добијају употребљиву лопту Данци близу казненог простора Србије. Срећом, овога пута није било гола, али се киксеви морају свести на минимум.
22. минут
Поново је шутирао Митровић. Левом ногом са 15 метара, лопта је завршила близу стативе.
17. минут
Распламсала се борба. Шансу је имала и Србија, покушао је Митровић, биже корнер. Али из њега не толико опасна шанса. Остаје предност за Данце.
15. минут
Гол за Данце. Стрелац је Меле, није Србија добро бранила корнер, лопта се одбила до Мелеа који је са 25 метара распалио и погодио доњи леви угао Рајковића.

14. минут
После лоше интервенције одбране Србије, лопта је стигла до Долберга који је имао 1 на 1 са Рајковићем, али је маестрално уклизао Вељковић и спречио шансу
11. минут
Слична ситуација и у наставку сусрета. С тим што Данци колико-толико успевају да лопту на моменте задрже дуже у својим ногама. И даље без праве прилике на мечу.
5. минут
Уводни моменти утакмице потпуно су припали нашем тиму. Без праве прилике, али са тоталном контролом лопте.