МНОГО УЗБУЂЕЊА НА КРОВУ: Вождовац се два пута враћао, Стојковић донео три бода Партизану (ВИДЕО)

03.04.2024. 16:31
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана успели су да стигну до тријумфа на незгодном гостовању Вождовцу пошто су славили са 3:2 (1:0) захваљујући сјајном голу Стојковића у судијској надоканди.

Далеко је био од квалитетне игре Партизан у већем делу првог полувремена. Домаћин је био бољи ривал, играо конкретније и имао неколико шанси да можда дође до гола. Прву је пропустио Ђурђевић у 7. минуту када је шутирао преко гола, да би Нешковић добро убацио лопту у 32. минуту, али његови саиграчи нису испратили њеову акцију. Два минута касније Коларевић је пробио по левој страни, убацио лопту на петерац, али је Марковић добро реаговао и спасао готово сигуран гол.

Казна је домаћина стигла у 39. минуту пошто је Ковачевић два пута изблокиран приликом покушаја шута током велике гужве у шеснаестерцу Вождовца, да би потом лопта дошла до Баждара који је искоса са леве стране шутирао неодбрањиво и савладао немоћног Катића. Тај погодак распламсао је борбу у последњих неколико минута првог полувремена, а Јовановић је успео да заустави напад домаћина, да би у истом минуту и Партизан пропустио прилику за гол па је остало 0:1 на великом одмору.

За разлику од првог полувремена, у наставак су оба тима ушли спуштеног гарда. Нешковић је у 48. минуту из добре позиције шутирао поред гола, минут касније је Кастиљо шутирао право у Катића, да би у 57. минуту Змајеви стигли до изједначења са беле тачке голом Нешковића. Управо он је и оборен од стране Овусуа којег је на ветрометини оставио Кастиљо, а Симовић је одмах показао на белу тачку.

Кренуо је Вождовац још офанзивније и у 60. минуту је Коларевић поново добро шутирао, али је опет Јовановић добро реаговао.
Имао је и Партизан одговор, па је тако Антић два пута у 64. минуту са двадесетак метара испробао Катићеве рефлексе који није имао проблема да заустави његове покушаје. Паризан је поново повео десет минута касније пошто је Филиповић искористио Катићеву неодлучност после центаршута Захида, али црно-бели нису наставили са нападима и Вождовац је то искористио за ново изједначење у 80. минуту када је Флемингс успео да савлада Јовановића којег је преварила лопта.

Змајеви су пропустили две велике прилике за тотални преокрет пошто је Вујановић у 83. шутирао поред гола из одличне позиције, а затим је у 85. минуту Јовановић успео да одбрани покушај Ђуричића са свега два метра. И када се чинило да ће на крову бити реми, севнула је контра Партизана, лопта је стигла до Стојковића, а овај попут Баждара у првом полувремену, шутирао неодбрањиво и донео Партизану сва три бода.

ВОЖДОВАЦ – ПАРТИЗАН 2:3 (0:1)

Београд

Стадион на крову Тржног центра „Стадион“

Судија: Новак Симовић.

Стрелац: Баждар 39, Филиповић 74, Стојковић 90 3. - Нешковић 57. из пенала, Флемингс 80

ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Катић – Ђурђевић, Лукић, Савић, Ђуричић – Матић, Митровић (од 64. Милетић) – Флемингс, Нешковић, Коларевић (од 71. Вујановић) - Теодоровић (од 71. Петровић).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Филиповић (од 82. Стојковић), Ковачевић, Марковић, Антић – Кастиљо, Овусу – Северина (од 79. Јанковић), Гох, Калулу (од 60. Захид) – Баждар (од 60. Николић).

Победа Партизана

Завршена утакмица Вождовца и Партизана, црно-бели су славили са 3:2.

90+3. минут

Еврогол Стојковића

Стиже Партизан до 3:2 практично у последњим минутима меча захваљујући еврогољу Аранђела Стпојковића. Имао је Вождовац претходно добру шансу, отворила се контра за Партизан коју је повукао Николић, лопта је дошла до Стојковића који је са ивице шеснаестерца упутио веома прецизан ударац и савладао Катића.

85. минут

Огромна шанса за Змајеве

Још једну велику прилику пропушта Вождовац, Ђуричић се нашао очи у очи са Јовановићем који је изашао као победник из тог дуела.

83. минут

Велика опасност пред голом Партизана

Умало да Вождовац стиген до потпуног преокрета, Вујановић је шутирао, али је лопта отишла поред гола.

80. минут

Нерешено на крову

Флемингс доноси изједначење Вождовцу. Момак са Јамајке скоро да је једва стигао до лопте, успео је шпицем да упути ударац, лопта је одскочила и преварила Јовановића, резултат је 2:2.

74. минут

Поново води Партизан

Поново води Партизан. Захид је центрирао из слободног ударца, Катић био неодлучан, а Филиповић главом успео да дсонесе предност црно-белима 2:1.

64. минут

Два покушаја Антића

Антић је у два наврата запретио голу домаћих. Прво је добро шутирао из слободног ударца са неких 17 метара, али је Катић добро интервенисао, да би у наставку акције поново опробао свој шут са 20 метара, али је овог пчута лопта дуго путовала право у Катића.

60. минут

Наставља Вождовац са нападима

Вождовац је заиграо много офанзивније после гола, Коларевић је добро шутирао, а Јовановић још боље одбранио.

57. минут

Пенал за Вождовац

Вождовац стиже до изједначења 1:1 са беле тачке, а прецизан извођач био је Нешковић. Северина је био неопрезан и оставио у незгодној ситуацији Овусуа који је оборио Нешковића, а Симовић одмах показао на белу тачку, можда и престрого.

49. минут

Прети и Партизан

Кастиљо је шутирао са неких 16 метара, али је лопшта ишла право у голмана Катића.

48. минут

Шанса за Змајеве

Могао је Вождовац врло брзо до изједначења на старту другог полувремена, али је Нешковић из добре позиције шутирао поред гола.

46. минут

Настављена је утакмица

Вождовац и Партизан почели су других 45 минута меча ''на крову''.

Крај првог полувремена

Готово је прво полувреме чију је завршнису обележило неколико добрихн шанси и гол Партизана који води 1:0.

43. минут

Прилика за Змајеве

Брзо се придигао Вождовац после примљеног гола, одмах су Змајеви имали прилику, али је Јовановић добро реаговао. Практично у истом минуту је и Партизан имао шансу, али је остало 1:0.

39. минут

Гол

Повео је Партизан са 1:0 голом Самеда Баждара после велике гужве у шеснаестерцу Вождовца. Ковачевић је два пута шутирао и био изблокиран у једном нападу, затим је и Калулу пробао, али је његов шут одбранио Катић, да би лопта дошла до Баждара који је искоса са леве стране мајсторским ударцем постигао гол.

34. минут

Велика шанса

Коларевић је одлично пробио по левој страни и убацио лопту на петерац, али је Марковић одлично реаговао и спасио готово сигуран гол Вождовца.

32. минут

Солидан покушај

Вождовац опаснији у првих пола сата, Нешковић је добро убацио из слободнобг ударца, али нико није испратио његову лопту. Партизан без шансе од почетка утакмице.

21. минут

Период без прилика

У претходних десетак минута углавном се игра између два гола.

11. минут

Поново прилика

Нешковић је био у доброј прилици за Вождовац, али је шутирао преко гола са неких седам метара, али је помоћни судија ипак сигнализирао офсајд.

7. минут

Умало гол

Могли су Змајеви да дођу до вођства, али је Ђурђевић са 18 метара шутирао преко гола.

1. минут

Почео је меч

Утакмица 28. кола стартовала је минутом ћутања.

Стандингс провидед by Софасцоре

Црно-бели су у претходном колу успели да минималним резултатом савладају Спартак у Хумској и тако после три кола у низу коначно остваре победу и наставе да прате лидера шампионата Црвену звезду.

На другој страни, домаћин, екипа Вождовца већ осам кола не зна за победу и за то време је успела да оствари само два ремија уз чак шест пораза. У претходном колу Змајеви су изгубили од ТСЦ-а у Бачкој Тополи са 2:0. Змајеви су због серије лоших резултата испали из плеј-оф зоне и тренутно су 11. са 30 бодова, пет мање од Новог Пазара који се налази на осмом месту, последњем које доноси пласман у плеј-оф.