АУУУУ КАКАВ МЕЧ: Јокић ПРОМАШИО шут за ПОБЕДУ, Денвер ПРОКОЦКАО огромно вођство (ВИДЕО)

12.01.2022. 07:53
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Невероватно.

Невероватан меч одиграли су Лос Анђелес Клиперси и Денвер, који је завршен победом домаћина 87:85.

ОВО ЈЕ ЧЕКАО ЦЕО СВЕТ: Огласио се Новак Ђоковић! Све је ДЕТАЉНО објаснио

НБА: Дарко дебитовао ПОБЕДОМ над Ратницима! Бјелица ИСКОРИСТИО минутажу, Булси УНИШТИЛИ Детроит (ВИДЕО)

НЕЗАПАМЋЕНО: Бугари снимили МЕГАХИТ о Ђоковићу, ОПИСАЛИ Новакову БОРБУ са Аустралијом (ВИДЕО)

Нагетси су доживели 19. пораз у сезони, трећи у последњих пет мечева, али ће их овај засигурно болети много више него сви претходни заједно.

Наиме, тим из Колорада водио је против Клиперса 25 разлике, међутим, ни то им није било довољно да забележе 21. тријумф од старта такмичења.

Иако није био најефикаснији у саставу Грумења, прва звезда Денвера Никола Јокић могао је да постане јунак меча. Уместо тога залепљен му је епитет трагичара, пошто је промашио шут за три поена, којим би гости дошли до победе у овом дуелу.

Наиме, Џокер је поентирао на 29 секунди пре краја сусрета, када су Нагетси смањили на 85:87. Никола Батум није погодио за три на другој страни и лопта је поново била у рукама најбољег играча гостујућег тима. До краја је остало седам и по секунди.

Од старта је било јасно да ће Никола сам завршити акцију. Кренуо је попут плејмејкера, пренео лопту на противничку половину, покушао преко руке за три поена и - промашио. Одбила се потом лопта до Арона Гордона, међутим време је већ било истекло кад је покушао да избори продужетак. А и промашио је...

МВП прошлосезонског лигашког дела је меч завршио са 21 поеном, 12 скокова и осам додавања. Из игре је шутирао 9/14, а имао је и пет изгубљених лопти.

До полувремена, домаћин је постигао мизерних 28 поена већ тада заостајао 13 кошева (28:41). Уводни минути наставка наговестили су катастрофу изабраника Тајрона Луа, Денвер је лако и брзо отишао на 20 разлике (50:30), а онда и на 25 (59:34).

Успели су Клиперси да смање на 55:62 и изборе наду да би у последњих 12 минута могли до преокрета. Захваљујући серији 21:3 тотално су увели меч у драматичну завршницу, али су на крају трећег квартала поново имали двоцифрени заостатак (55:66).

Значајну улогу у преокрету тима из Лос Анђелеса имао је Реџи Џексон, иако је промашио пет тројки, погодио је најважнију за преокрет (76:75), који је најавио суноврат Нагетса. А онда и један атрактиван потез - "постеризовање" Николе Јокића...

Клиперсе је до победе водио Амир Кофи са 18 поена, велику помоћ имао је у поменутом Џексону и Теренсу Ману који су дали по 13 кошева, док је Маркус Морис убацио један мање.

Што се тиче Денвера, ни 30 поена сјајног Арона Гордона (12 скокова) није било довољно за тријумф. Осим Јокића и њега, двоцифрени су били још само Џеф Грин са 12 и Монте Морис са 11 поена.