БЛИЖИ СЕ ПОЧЕТАК МУНДОБАСКЕТА: Аустралија показала зашто је у најужем кругу фаворита за медаљу (ВИДЕО)

20.08.2023. 10:31
Dante Egzum
Данте Егзум / Извор: Профимедиа

Занимљив меч је виђен.

Приближава се почетак Мундобаскета, а репрезентације које ће учестовати играју последње припремне мечеве. У Токију је Аустралија победила Француска резултатом 78:74.

ТО ЈЕ ТО: И Итудис објавио списак за Мундобаскет!

ЖЕЛЕЛИ СМО ДА ИГРАМО ЗАЈЕДНО: Американац обелоданио договор са Миротићем

НАСТАВЉЕНА СЕРИЈА ПОРАЗА: Ривал Србије на Мундобаскету, у веома лошој форми!

"Кенгури" су сјајно одиграли друго полувреме у које су ушли су ушли са осам поена заостатка (39:31).

До уласка у последњи квартал селекција из Океаније је смањила заостатак на свега два поена, а затим у последњој додала гас и дошла до тријумфа након неизвесне завршнице у којој смо на уласку у последњи минут имали егал резултат 72:72.

Џош Гиди је предводио победнички тима са 12 поена, шест скокова и пет асистенција, Ник Кеј додао такође 12, док су Данте Ексум, Пети Милс и Дуоп Рит су завршили са по 11 поена.

У редовима Француске је Еван Фурније предњачио са 29 поена, док је Исаиа Кординије додао 12.

Мундобаскет, чији су домаћини Филипини, Јапан и Индонезија, почиње 25. августа и траје до 10. септембра. Србија Светско првенство у кошарци 2023. почиње у групи са Кином, Јужним Суданом и Порториком.