НБА: Пораз Богдана и Атланте за изучавање, са 83 на 35 поена (ВИДЕО)

20.03.2023. 10:08
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Велики преокрет у Тексасу.

Кошаркаши Сан Антонија победили су на свом терену екипу Атланте резултатом 126:118. У победничком тиму најбољи су били Келдон Џонсон и Девин Васел, који су постигли по 29 поена. У пораженом екипи најбољи је био Деџонте Мареј са 22 поена. Српски кошаркаш Богфан Богдановић провео на терену 23 минута, а за то време постигао је 13 поена и имао је два скока и једну асистенцију.

ЈОКИЋЕВ НОВИ ПЛЕС: Србин још једним трипл-даблом донео славље Нагетсима

ПРВЕ РЕЧИ АЛКАРАЗА ПО ПОВРАТКУ НА ТРОН: Ако сам НАЈБОЉИ морам да победим Новака

ПОЧИЊЕ ОПЕРАЦИЈА ОЛИМПИЈАКОС: Стигле добре вести за Жељка Обрадовића

Атланта је прво полувреме решила у своју корист резултатом 83:61, а онда је убацила само 35 у другом делу игре. Гости су почетком треће четвртине имали и предност до 24 поена, а онда је уследио велики преокрет кошаркаша Сан Антонија, који су на крају славили са 126:118. Атланта се тренутно налази на деветом месту на табели Источне конференције НБА лиге са 35 победа и 36 пораза, док је Сан Антонио 14. на Западу са скором 19/52.

Милвоки је победио на свом терену екипу Торонта резултатом 118:111. Најефикаснији у победничком тиму био је Брук Лопез са 26 поена. Грчки кошаркаш Јанис Адетокумбо остварио је трипл-дабл учинак, пошто је постигао 22 поена и имао 13 скокова и 10 асистенција. У пораженом тиму најбољи је био Фред Ванвлит са 23 поена и 11 асистенција.

Лос Анђелес Лејкерси победили су у гостима екипу Орланда 111:105. Лејкерсе је предводио Остин Ривс, који је постигао 35 поена. Код домаћих, најбољи су били Франц Вагнер и Паоло Банкеро, који су постигли по 21 поен.

Екипа Лос Анђелес Клиперса савладала је у гостима Портланд 117:102. Пол Џорџ био је најефикаснији у редовима Клиперса са 29 поена, док је Кавај Ленард додао 24. Најефикаснији у екипи Портланда био је Јусуф Нуркић са 23 поена и 11 скокова.