ЋАО, ДОВИЂЕЊА: Јокић малтретирао, Мареј нокаутирао Лејкерсе (ВИДЕО)

30.04.2024. 08:22
Džamal Marej
Џамал Мареј / Извор: ФОТО: Танјуг/АП/Давид Zalubowski/

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Лос Анђелес Лејкерсе 108:106 у петој утакмици прве рунде плеј-офа и резултатом 4:1 у серији пласирали се у полуфинале Запада. Противник шампионима из Колорада у борби за финале конференције биће екипа Минесота која је почистила Финикс са максималних 4:0 у серији.

Баш као и у другој утакмици у серији одиграној у Бол Арени тријумф Денвер донео је Џамал Мареј у последњим секундама. Канађанин је тада погодио тројку са звуком сирене, а сада је убацио двојку на три секунду за коначних 108:106 и елиминацију Лејкерса.

Никола Јокић није блистао у првом полувремену, али је у наставку показо зашто је МВП. После осам постигнутих поена у прве две четвртине, дуел је завршио са 25 поена, чак 20 скокова и девет асистенција.

Најефикаснији у редовима Нагетса био је сјајни Џамал Мареј који је поред 32 поена додао и седам асистенција.

Хаубица Нагетса Мајкл Портер јуниор поново је био расположен и меч завршио са 25 убачених поена.

У екипи Лејкерса најрасположенији био је Леброн Џејмс са 30 поена и 11 асистенција, док је 19 додао Ривс, а Дејвис 17 уз 15 скокова.

Поред Денвера и Минесоте, посао је завршила и Оклахома која је поново савладала Њу Орлеанс 97:89 и добила серију са 4:0. Тандери у полуфиналу чекају боље из дуела Клиперса и Даласа.