ДЕБАКЛ! Шпанци ПРЕГАЗИЛИ Хрватску и нанели Коцкастима НАЈУБЕДЉИВИЈИ пораз у ИСТОРИЈИ! (ФОТО)

11.09.2018. 22:39 21:21
šPANIJA
шПАНИЈА / Извор: Реутерс

Друго коло Лиге нација.

Један од дербија другог кола Лиге нација, или је бар тако требао да буде, одигран је у А лиги група 4, између Шпаније и Хрватске. Вицешампион света доживео је шамар какав се не памти и који ће им дуго, дуго остати у сећању.

Црвена Фурија је одувала изабранике Златка Далића са 6:0, а већ на полувремену утакмице на стадиону у Елчеу, било је јасно да се комшијама не пише добро. Наиме, домаћин је у првих 45 минута убацио три лопте у мрежу, у наставку исто толико, за најубедљивију победу од старта новог такмичења под окриљем УЕФА.

БУРНА ПРОШЛОСТ: ФУДБАЛЕР који се ПОТУКАО ЗБОГ СТАНИЈЕ познат је по секс скандалима!

У НОВАКОВОЈ ЛОЖИ БИЛА ЈЕ И ЈЕДНА ПОСЕБНА ГОСПОЂА: Када чујете ко је, схватићете колико му је ВАЖНА! (ВИДЕО ФОТО)

ВЕЛИЧАНСТВЕН ПРЕОКРЕТ ОРЛИЋА: Србија ПОБЕДИЛА Русију и директно се ПЛАСИРАЛА на ЕП! (ФОТО)

Мрежу Калинића начео је Саул, да би Асенсио само девет минута касније дуплирао предност. Да зло буде веће по госте, голман Хрватске је угурао лопту у мрежу, после шута Асенсија после само 180 секунди од другог гола.

Почетком другог полувремена, Родриго се уписао, а Серхио Рамос у 57. минуту најавио потпуни дебакл Далићевог тима.

Dijogo Žota
Дијого Жота / Извор: Реутерс

Најубедљивији пораз у историји хрватског фудбала, Коцкастима је нанео Иско у 70. минуту. Наиме, никада до овог меча Хрвати нису примили шест голова, а први пут од 2009. године и меча против Енглеске, када су капитулирали "само" пет пута.

ШПАНИЈА - ХРВАТСКА 6:0 (3:0)

СТАДИОН: Елчеа.

СТРЕЛЦИ: Саул 24. Асенсио 33. Калинић аутогол 36. Родриго 49. Рамос 57. Иско 70.

ШПАНИЈА: Де Хеа, Карвахал (75. Аспиликуета), Начо, Рамос, Гаја, Саул (65. Алкантара), Бускец (59. Родри), Себалос, Асенсио, Родриго, Иско.

ХРВАТСКА: Калинић, Врсаљко (20. Рог), Митровић, Вида, Пиварић, Ракитић, Брозовић (62. Пјаца), Ковачић, Модрић, Перишић, Сантини (71. Ливаја).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.