ЕВРОЛИГА: БРУТАЛНА партија Јовића недовољна за тријумф над Валенсијом (ВИДЕО)

21.11.2019. 22:48
Stefan Jović
Стефан Јовић / Извор: Профимедиа

Српски плејмејкер одиграо маестрално.

Утакмицама у четвртак почело је десето коло овосезонске Евролиге, а важне победе остварили су Олимпијакос, Ефес и Валенсија. Грци су убедљиво славили на гостовању Алби, Турци су били бољи од Арманија у Милану, а Шпанци су пред гостовање Црвеној звезди савладали Химки.

ЗВАНИЧНО: Србија у другом шеширу квалификационог турнира за Олимпијске игре

МОЋАН ГОВОР ЛАЗИЋА, ЂЕНКА УМИРАО ОД СМЕХА: Ево како су кошаркаши Звезде прославили тријумф у Литванији (ВИДЕО)

ЈЕДНА ЛАСТА НЕ ЧИНИ ПРОЛЕЋЕ: Делије на Твитеру ЈАСНЕ, они морају да ЛЕТЕ из Звезде!

Олимпијакос је у гостима савладао Албу резултатом 99:80 (30:17, 25:21, 21:19, 23:23) у мечу који је решен већ у првом полувремену. У другом делу су Немци само у два наврата успели да приђу на 14 поена заостатка, па је тим из Пиреја рутински привео меч крају.

Најзаслужнији за победу Олимпијакоса био је Огустин Рубит који је постигао 16 поена, а пратио га је Јоргос Принтезис са поеном мање. Српски репрезентативац Никола Милутинов је меч завршио са осам поена и шест скокова. Са друге стране су се истакли Маркус Ериксон са 16 и Макај Мејсон са 15 поена.

Неизвестан меч у Милану између Арманија и Ефеса је припао гостима који су славили резултатом 81:76 (16:17, 25:22, 21:21, 19:16:). Утакмица је била веома уједначена, а преломни тренуци догодили су се средином последње четвртине када су гости серијом 7:0 направили кључну разлику и домаћи тим више није могао да се врати у игру.

Најефикаснији у екипи Ефеса био је Шејн Ларкин који је убацио 17 поена, а одличан је био и Тибор Плајс са 14. Српски кошаркаш Василије Мицић је меч завршио са по шест поена и асистенција, којима је придаодао и четири ухваћене лопте.

У пораженом саставу је најбољи био Серхио Родригез са 11 поена, а добри су били још Владимир Мицов са десет и Немања Недовић са девет поена.

Валенсија је једини домаћи тим који је тријумфовао на отварању десетог кола, а Шпанци су савладали Химки са 89:84 (26:33, 25:15, 21:22, 17:14). Утакмица у Ла Фонтети је решена тек у последњем минуту када је домаћи тим за 13 секунди постигао четири поена и тако дошао до победе.

Феноменалну утакмицу одиграо је Стефан Јовић који је меч завршио са 19 поена, 11 асистенција и пет скокова, те индексом корисности 34, али то није било довољно за победу Химкија. Са друге стране најбољи у Валенсији је био Бојан Дубљевић који је постигао 18 поена, док је Вања Маринковић меч завршио са 13.

Реал - ЦСКА (21)

Погледајте како изгледа Татјана Башевић, бивша девојка Маика Цирбеса.

МНОГИ СУ ГА КРИТИКОВАЛИ: Гавриловић је имао јасну поруку после победе над Жалгирисом