ЕВРОЛИГА: Мекисик решио атински рат, десетковани Реал савладао Армани, Асвел узео меру Валенсији (ФОТО)

03.03.2020. 23:06
KK Olimpijakos
KK Олимпијакос / Извор: Фото: Printscreen/Twitter/olympiacosbc

Одиграни први мечеви 27. кола.

Одиграни су први мечеви 27. кола Евролиге, а вече је обележио атински дерби у којем је Олимпијакос успео да савлада Панатинаикос у узбудљивој завршници. Асвел је савладао Валеснију, а једину победу у гостима остварио је Реал против Арманија у Милану.

ЕВРОЛИГА: ЦСКА штуцао, Жалгирис рутински! (ВИДЕО)

МОНАКО ИЛИ УНИКС? Пејџ изабрао противника у четвртфиналу

ОБРАДОВИЋ: Звезда је другачији тим у односу на меч у Београду

У дворани Мира и пријатељства је бил освега осим тога. По обичају је атински дерби био испуњен тензијом, а овога пута радовали су се Пирејци захваљујући сјајној вечери Шакила Мекисика коју је Американац крунисао кључним поенима у последњих 90 секунди за тријумф Олимпијакоса у чијим редовима није било још увек повређеног Николе Милутинова. Панатинаикос је имао прилику да избори продужетак, али је Дешон Томас био непрецизан. Мексисик је са 22 поена био најефикаснији у Олимпијакосу, док је Костас Папаниколау постигао 12. Мика Калатес предеводио је Зелене са 18 поена, а 12 је додао Тајриз Рајс.

Прилично узбудљиво било је у Милану где је Реал остварио тријумф против Арманија у празној дворани због корона вируса. Мадриђани су били без помоћи Серхија Љуља, Ентонија Рендолфа, Фабијена Козера и Џордана Микија што је домаћин искористио и већ почетком друге четвртине имао и 17 поена предности које је Реал успео да стигне и изједначи, да би ипак Мадриђани губили 45:35 на полувремену. Реал је до преокрета стигао у последњих 10 минута када је убацио 32 поена. Руди Фернандез постигао је 16 поена за Реал, а Лапровитола, Тавареш и Томпкинс по 13. Код Милана се истакао Рикардо Мораскини са 21 поена, Владикјир Мицов је постигао 13, а Немања Недовић 3.

Асвеј е савладао Валенсију у мечу у којем се гости нису питали готово ништа. Само у трећој четвртини су успели да на кратко запрете, али је домаћин у последњих 10 минута Асвел успешно контролисао утакмицу и резултат за нову победу. Давид Лајти предводио је домаћина са 20 поена, уз 10 Џордана Тејлора. У Валенсији је Гиљем Вивес постигао 14, Колом, Лабери и Састре по 11, док је Вања Маринковић после одличног прошлог кола у овом остао на два поена.