ЕВРОЛИГА: Вестерман донео Жоцу осмех и победу у гостима, Реал се мало мучио против Жалгириса (ФОТО)

09.01.2020. 23:10
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: Профимедиа

Одигране четири утакмице 18. кола елитног такмичења.

Кошаркаши Фенербахчеа једини су на прва четири одиграна меча 18. кола Евролиге остварили победу као гости пошто су савладали Басконију у Виторији. Тим Жељка Обрадовића од старта је контролисао дешавања на терену и после прве четвртине имао девет поена предности да би до полувремена вођство турског шампиона било двоцифрено (42:28). У наставку је Фенерб успешно сачувао предфност за седмју победу у sezonni. Лео Вестерман предводио је Фенер са 21 поеном односно седам тројки изх осам покушаја, док је Дерик Вилијамс постигао 16. Никола Калинић постигао је четири поена уз по три скока и асистенције. Шенгелија је био најефикаснији у Басконији са 21 поеном, а Јусуфа је постигао 18.

Иако се очекивало да ће Реал у Мадриду лако изаћи на крај са Жалгирисом, екипа Пабла Ласа је морала да се мало помучи против упорних гостију. Имали су Мадриђани и двоцифрену предност у другој четвртини, али је Жалгирис стално претио и покушавао да одржи корак да би ЛОс Бланкоси у последњој четвртини стигли до 15 поена предности и коначно преломили меч. Томпкинс је постигао 20 поена у Реалу, а пратио га је Фернандез са 17. Лекавичијус је предводио госте са 21 поеном, а 19 је постигао Вокап.

Амрани је успео да савлада Пантинаикос у Милану захваљујући доброј игри у другој и трећој четвртини када је домаћин и стекао одлучујућу предност коју гости из Атине нису могли да стигну иако су покушалои у последњих 10 минута. Серхио Родригез био је најбољи са 22 поена, Сајкс је додао 17, а Владимир Мицов постигао је 11 поена. Код гостију је најбољи био Фридет са 28 поена.

Макаби је у Берлину стигао до 12. победе пошто је савладао Албу. Понос Израела од почетка до краја је контролисао меч у Немачкој, а осим уводних минута прве четвтине домаћин је константно био у заостатку за Макабијем. Брајант са 19 и Рејнолдс са 17 поена били су најбољи у редовима Макабија. Домаћина је предводио Хермнасон са 16 поена, а 12 је додао Ериксон.

Валенсија - Олимпијакос (21)

Погледајте како изгледа позната руска навијачица Полина.

ГРОБАРИ СУ ПАЛИ У ТРАНС: Партизанов ТАНДЕМ извео НАЈЛЕПШИ потез Еврокупа (ВИДЕО)

МОЋНА АРМИЈА: ЦСКА нашао спектакуларну замену за Клајбурна (ВИДЕО)

ПОСЛЕ СЈАЈНЕ АТМОСФЕРЕ ПРОТИВ ВИРТУСА: Партизан има ВАЖНУ поруку за Гробаре!

ПРЕД ГОСТОВАЊЕ АСВЕЛУ: Шакота се суочио са кадровским проблемима! Ево ко је НЕИЗВЕСТАН за Французе!

ЈОКИЋЕВА МАГИЈА: Никола ПОБЕДОНОСНИМ кошем у последњим секундама ПОТОПИО Дончићев Далас (ВИДЕО)