ЕВРОЛИГА: Жељку СВАНУЛО, ЦСКА славио у дербију, један тим се осамио на врху табеле (ВИДЕО)

14.01.2020. 20:46
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: МН Press

Почело 19. коло елитног клупског такмичења.

Ове недеље навијачи широм Европе имају прилику да уживају у дуплом програму Евролиге, а мечевима у уторак почело је 19. коло елитног клупског такмичења на Старом континенту. Кошаркаши Фенербахчеа су успели да дођу до треће везане победе, Химки је доживео четврти узастопни пораз, а победу ЦСКА над Реалом у великом дербију је искористио Ефес који се осамио на челу табеле.

ШАКОТА САОПШТИО ЛОШУ ВЕСТ ПРЕД ЖАЛГИРИС: Звезда без још једног важног играча против Литванаца (ВИДЕО)

ШТА ЈЕ ТИМЕ МИСЛИО? Бивши играч Партизана у једној реченици ПЕЦНУО Звезду!

ПОСЛЕ ОДЛУКЕ АБА ЛИГЕ: Огласила се и Будућност! Стигло САОПШТЕЊЕ из Подгорице!

Кошаркаши ЦСКА из Москве савладали су у великом дербију мадридски Реал на свом терену после преокрета резултатом 60:55 (14:21, 12:12, 17:10, 17:12).

После одличне игре гостију у првој четвртини и већим делом друге, уследила је страховита серија Московљана. Нешто више од два минута пре краја полувремена резултат на семафору је био 33:22 за Реал, а после пет и по минута игре у трећој четвртини ЦСКА је водио са 36:33. Иако су Шпанци после тога успели да се тргну и да не дозволе Русима да се одлепе, нису имали снаге да дођу до победе, па је домаћи тим славио у неизвесној завршници.

Најефикаснији играч на мечу био је кошаркаш ЦСКА Мајк Џејмс са 19 поена, а код гостио је предњачио Треј Томпкинс са 14.

Важну победу остварила је Валенсија на гостовању Химкију резултатом 84:75 (29:23, 15:24, 19:15, 21:13) и тако нанела Русима четврти везани пораз у Евролиги.

Почетак меча протекао је у знаку Валенсије која је константно имала предност у уводних десет минута. Међутим, од почетка друге четвртине, па све до завршнице меча навијачи у Подмосковљу су присуствовали правој резултатској клацкалици. Ипак, гости су меч преломили серијом 15:2 којом је окончана утакмица.

По 18 поена постигли су Фернандо Сан Еметерио за победнички тим и Алексеј Швед у пораженом саставу, а од српских играча на паркету су се нашли Стефан Јовић и Вања Маринковић. Бивши плејмејкер Црвене звезде је меч завршио са осам поена, пет асистенција и четири ухваћене лопте, док је некадашњи бек Партизана остао без учинка.

Екипа Ефеса је искористила пораз Реала и победом над Арманијем у Истанбулу од 88:68 (16:15, 26:18, 23:16, 23:19) се осамила на челу табеле.

Гости из Милана су се држали првих 19 минута утакмице, али је вицешампион Европе прво полувреме окончао серијом 8:0, а у трећој четвртини је само наставио да меље ривала. Изабраници Ергина Атамана до самог краја нису пустили гас и на крају су дошли до убедљивог тријумфа.

У одсуству Василија Мицића најзаслужнији за победу Турака био је Шејн Ларкин који је постигао 23 поена, али је престравио навијаче страховитим падом у последњој деоници. Са друге стране бољи од осталих био је Артурас Гудаитис са 11 поена, док су се на терену нашли и српски кошаркаши Владимир Мицов и Немања Недовић. Мицов је уписао осам поена, четири скока и две асистенције, док је Недовић утакмицу завршио са три поена, пет асистенција и две ухваћене лопте.

Кошаркаши Фенербахчеа су по други пут у сезони успели да вежу три победе у елитном такмичењу, а овог пута су били бољи од Асвела на свом паркету са 86:64 (23:15, 26:13, 13:15, 24:21).

Турски тим је питање победника решио већ у првом полувремену, јер је после 20 минута игре имао 21 поен вишка (49:28). У наставку меча, Фенер је само одрадио посао и рутински привео меч крају, па се може рећи да је екипа Жељка Обрадовића полако ухватила залет ка продору у Топ 8 и пласману у плеј-оф Евролиге.

Титулу најефикаснијег играча меча поделили су Нандо Де Коло и Дерик Вилијамс који су убацили по 16 поена, а у пораженом тиму истакао се Амин Ноуа са 12. Српски кошаркаш Никола Калинић је победи Фенера допринео са четири поена, три скока, две украдене лопте и једном асистенцијом.