ИСТОРИЈСКА ПОБЕДА! Србин на дебију тријумфовао у НБА лиги

26.10.2023. 08:34
Darko Rajaković
Дарко Рајаковић / Извор: Профимедиа

Ако се по јутру дан познаје...чека га добра сезона.

Кошаркаши Торонто Репторса су савладали Минесоту Тимбервулвсе на старту нове сезоне НБА лиге са 97:94, а српски тренер Дарко Рајаковић, остварио је историску прву победу у најјачој лиги на свету на дебију као главни тренер канадске екипе.

Богдан скроман на отварању НБА сезоне (ВИДЕО)Bogdan Bogdanović

Богдан скроман на отварању НБА сезоне (ВИДЕО)

БЕЗ МИЦИЋЕВОГ ДЕБИЈА У НБА: Покушевском свега два минутаAleksej PokuÅ¡evski

БЕЗ МИЦИЋЕВОГ ДЕБИЈА У НБА: Покушевском свега два минута

Тимови су су доста изједначено ушли у меч и после прве четвртине ни један тим није имао предност (25:25), да би до полувремена домаћа екипа из Торонта успела да дође до вођства од једног коша (53:51).

С обзиром да су одбране биле доминантне и утакмица на "мали" резултат, кључна је била тројка Паскала Сијакама на три минута до краја и вођство Репторса 7 (93:86).

Добру енергију са Светског првенства пренео је Денис Шрудер, који је био и најбољи играч Репторса на овом мечу. Забележио је 22 поена уз седам асистенција, пратио га је Оу Џи Ануноби са 20 поена и шест скокова, а двоцифрени су били још и Скоти Барнс са 17 и Паскал Сијакам са 15 поена.

У редовима Минесоте се истакао Ентони Едвардс, који је остварио дабл-дабл учинак са 26 поена и 14 скокова.