КЛС: Динамик гази редом, ново славље било је у Крагујевцу (ФОТО)

22.11.2017. 21:03
varda
варда

Изабраници Оливера Поповића савладали су Раднички у 7. колу.

Екипа Динамика забележила је рутинску победу на гостовању у Крагујевцу, у 7. колу домаће КЛС, против Радничког - 82:90 (25:31, 22:21, 20:17, 15:21).

Oliver Popović
Оливер Поповић / Извор: МН Press

На мечу у крагујевачкој дворани „Језеро“ изабраници тренера Оливера Поповића су већ на старту стекли опипљиву резултатску предност (4:13, 6. минут), али се домаћин није предавао, константно је држао прикључак. У другој деоници вођство гостију износило је свега 4,5 поена, а на велики одмор се отишло код 47:52.

У 22. минуту састав са Дорћола је одмакао на плус 10 (52:62, Ратко Варда), али борбени Крагујевчани су се поново примакли, па је на крају трећег периода било 67:69. Међутим, Београђани поново беже на плус 10 (33. минут, 68:78, Немања Крстић), али после Лаловићеве тројке на семафору је стајало 82:86 (38. минут). Ипак, Ђурасовић, Крстић и остали нису дозволили изненађење.

У победничком саставу најбољи су били Крстић (17 поена, 4 скока, 2 асистенције), Варда (16 поена, 10 скокова) и Ђурасовић (13 поена, 5 скокова). блејк грифин јКод домаћих најефикаснији су били Кљајевић (20 поена, 4 асистенције) и Милосављевић (17 поена, 3 скока, 4 асистенције), а по 16 кошева постигли су Лаловић (3 скока) и Павловић (7 скокова).

Дорћолци су остали на деоби првог места са скором 6-1, као и Борац и Спартак.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.