"ЛУДИМ" КЛАСИКОМ РЕАЛА И ЕФЕСА КОМПЛЕТИРАНА 19. РУНДА ЕВРОЛИГЕ: "Пакао" тек предстоји, ево где су вечити пред ново дупло коло

05.01.2024. 23:48
Evroliga
Евролига / Извор: Фото: Еуролеагуе

Следи велика борба.

Победама Олимпије, Барселоне, Панатинаикоса и Реал Мадрида комплетирано је 19. коло Евролиге.

СВЕ РЕШЕНО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Виртус бољи од Албе у Берлину Evroliga

СВЕ РЕШЕНО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Виртус бољи од Албе у Берлину

ФАЛИО ЈЕ ПАРТИЗАНУ У ДЕРБИЈУ: Аврамовић открио када се враћа на теренŽeljko Obradović, KK Partizan, Aleksa Avramović

ФАЛИО ЈЕ ПАРТИЗАНУ У ДЕРБИЈУ: Аврамовић открио када се враћа на терен

"ЗВЕЗДА ПРИМИ ГОЛ, ЈА СКОЧИО, А ЋАЛЕ МИ УДАРИ ШАМАР...": Српски кошаркаш новом изјавом подигао буру (ВИДЕО)Nikola OtaÅ¡ević

Најузбудљивије је било у Шпанији и то на сва три дуела. Барса је успела да још једном савлада Басконију (89:85) после недавног тријумфа у АЦБ лиги.

Јан Весели је био сјајан са 23 поена. Код Басконије је Маркус Хауард имао 21 поен.

Праву драму гледали смо у дуелу Валенсије и Панатинаикоса. Непрестано су се екипе смењивале у вођству током свих 40 минута, да би се у последњих 30 секунди ушло са предношћу домаћег тима од два поена. Вилдоза је положио за поравнање и Валенсији је остало 18 секунди на семафору.

Харпер је промашио за три, а невероватну грешку је направио Дејвис који је направио фаул над Лесором и тако послао Француза на линију слободних бацања. Бивши центар Партизана је био половичан, па је домаћи тим имао мање од две секунде да нађе пут до победе после тајм-аута. Оджелеј је промашио за три и Паната је прекинула низ од 18 узастопних пораза у Шпанији.

Вилдоза је био најефикаснији код победника са 19 поена. Лесор је имао 12. У тиму Валенсији бољи од осталих је био Оджелеј са 13 поена.

А. шта тек рећи за меч Реал Мадрида и Ефеса где је питање победника решено тек после четири продужетка.

Било је нерешено у првом продужетку, на осам секунди до краја. Лопту је имао Реал. Хезоња је био сам на шуту за три, али је Хрват промашио и гледали смо још кошарке.

У нових додатних пет минута Ефес је имао и девет поена предности, али је Хезоња овога пута био прецизан и флоутером у последњој секунди одвео меч у нови продужетак. Дуел ни после 55 минута није решен. Таварес је закуцао пет секунди пре краја и уследило је још забаве.

Коначан крај ове невероватне утакмице уследио је после сат времена ефективне кошарке, а читав ток дуела је био више од три сата. Реал Мадрид је славио резултатом 130:126. Џанан Муса са 40 и Марио Хезоња са 32 поена су предводили свој тим. Кампацо је имао 25 поена и 11 асистенција. У тиму Ефеса је Ларкин убацио 32 поена, а Томпсон 21.

Најмање неизвесности је било у Милану где је домаћа Олимпија славила против Бајерна (76:62).

Оно што највише интересује љубитеље кошарке у Србији јесте позиција Партизана и Црвене звезде. Црно-бели су тренутно девети са скором 10:9, који имају још три екипе - Монако, Валенсија и Басконија, а црвено-бели су 13. са учинком од осам победа и 11 пораза. Идентичан биланс имају Олимпија Милано и Бајерн Минхен.

Распоред вечитих ривала можете погледати ОВДЕ.