Кошаркаши Барселоне победили Олимпијакос и стигли на корак од Фајнал фора

30.04.2024. 23:06
Србија Данас/Тањуг
Barselona - Olimpijakos
Барселона - Олимпијакос / Извор: euroleaguebasketball.net

Кошаркаши Барселоне победили су вечерас Олимпијакос као гости резултатом 82:80 после продужетка (71:71 после регуларног тока) чиме су повели у серији 2:1 и сад им недостаје само једна победа за пласман на Фајнал фор Евролиге.

Олимпијакос је у првом полувремену константно водио, а на "велики одмор" се отишли са 37:32 за домаћина.

У трећој деоници Барселона је заиграла много боље, преокренула резултат и водила 57:51 на уласку у последњих 10 минута.

Олимпијакос је 84 секунде тројком Томаса Волкапа повео 71:66, али је Барселона изједначила на 71:71 шест секунди пре краја. Најџел Вилијамс-Гос је промашио шут за победу домаћина, па је меч отишао у продужетак.

У додатних пет минута такође је било неизвесно, Олимпијакос је 56 секунди пре краја водио 80:77, а изједначио је Николас Лапровитола тројком 36 секунди пре краја, Вилијамс-Гос девет секунди пре краја промашује шут за три (0/4 тројке). Пет десетинки пре краја Филип Петрушев фаулира Џабарија Паркера на шуту за три поена, а Американац погађа два, намерно промашује треће и тако доноси победу Барселони.

Одлични Петрушев је предводио Олимпијакос са 18 поена (6/11 за два, 1/1 за три, 3/4 слободна бацања) и пет скокова, Мозет Рајт је дао 16, а Волкуп 10. Никола Милутинов је меч одгледао са клупе Олимпијакоса.

Јан Весели је дао 16 поена за Барселону, по 13 су дали Паркер, Вили Ернангомез и Томаш Саторански, а 12 Николас Лапровитола.

Четврти меч серије игра се у четвртак, такође у дворани "Мира и пријатељства". Пласман на Фајнал фор који се одржава у Берлину од 24. до 26. маја обезбедиће клуб који први стигне до три победе.