НБА: Голден Стејт нема одбрану против Дејвиса, Мајами изгубио без Батлера

03.05.2023. 09:22
Entoni Dejvis
Ентони Дејвис / Извор: Профимедиа

Лејкерси повели против Ратника.

Лос Анђелес Лејкерси савладали су Голден Стејт Вориорсе у првом мечу полуфинала Западне конференције са 117:112 и повели са 1:0 у серији, до су у другом мечу полуфинала Истока Њујорк Никси били бољи од Мајами Хита 111:105 и стигли до изједначења у серији 1:1.

ПОСЛЕ ЕМБИДОВОГ ПРИЗНАЊА: Стигла је и порука из Денвера (ФОТО)

ЕМОТИВНИ СЛОМ: Погледајте реакцију Ембида када је чуо да је победио Јокића, први му је пришао Харден (ВИДЕО)

НЕПРАВДА: Јокић више није МВП, највеће НБА признање добио Ембид

Ентони Дејвис био је потпуна енигма за одбрану Вориосрса. Центар Лејкерса радио је под обручима на обе стране терена практично шта је хтео и био најзаслужнији за славље Лејкерса. Ратницима није помогло ни 18 тројки које су постигли Кри, Томпсон и Пул. Дејвис је меч завршио са 30 поена и 23 скока, дабл-дабл је имао и Леброн Џејмс који је постигао 22 поена уз 11 скокова. Стеф Кари је са 27 пшоена био најефикаснији у Голден Стејту, Клеј Томпсон додао је 25, док је Џордан Пул имао 21 поена.

Мајами без Џимија Батлера није успео да дође до друге победе у серији против Њујорк Никса. Нујорк је водио после прве четвртине, али је Мајами успео да стиген до преокрета до полувремена и вођства. Међутим, Никси су у другом полувремену успели да врате вођство и стигну до изједначења. Џејлен Брансон предводио је Никсе са 30 поена, аЏулијус Рендл постигао је 25 поена уз 12 скокова. Без Батлера, у Мајамију је у први план искочио Кејлеб Мартин са 22 поена, док је Гејб Винсент постигао један мање.