НБА: Клиперси одсвирали Џез, Пол и Кавај УНИШТИЛИ Јуту! Повреда НАЈБОЉЕГ је све ЗАБРИНУЛА (ВИДЕО)

13.06.2021. 07:20
Kavaj Lenard
Кавај Ленард / Извор: Реутерс

Тандем убацио 65 поена.

Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса победили су Јуту у трећој утакмици полуфинала плеј-офа Западне конференције, пошто су у Стејплс центру тријумфовали резултатом 132:106 (27:23, 37:26, 30:34, 38:23).

ПАРТИЗАН СПРЕМИО БОМБУ: Американац на ПРАГУ да потпише за црно-беле

ПРВИ ПОТЕЗ НОВОГ ТРЕНЕРА: ФМП потписао ПОЈАЧАЊЕ!

НИКОЛА ОВО НИЈЕ ЗАСЛУЖИО: Навијачи Денвера УЈЕЛИ за СРЦЕ Јокића, није помогао ни МВП трофеј

Готово половину кошева домаћина постигао је тандем Кавај Ленард - Пол Џорџ, први је дао 34 поена (12 скокова, 5 асистенција), а други три поена мање.

Велики пех за Џезере у наставку серије могла би да буде повреда Доналда Мичела, који је на седам минута пре краја морао да напусти паркет, иако је био најефикаснији играч у пораженом саставу са 30 поена.

Није јасно шта се догодило, пошто је при продору на кош ривала доскочио на леву ногу, али се потом по његовим покретима могло закључити да је бол у десној, која му је касније приликом изласка из дворане и била завијена у лед.

Уколико најбољи играч Јуте не буде спреман да помогне саиграчима у наставку серије, не пише се лепо најбољем тиму лигашког дела.

Џезери су добро ушли у меч, повели са 8:0, али су домаћи већ до краја полувремена стекли огромних 15 (64:49) које су одржавали до краја сусрета. У четвртој деоници, Клиперси су се разлетели по паркету и у једном тренутку стигли до максималних 28 (128:100), па је тада постало јасно да гостима нема спаса.

Све што је тим из Лос Анђелеса успео да уради јесте да приђе на осам кошева заостатка, међутим, и када су то чинили, Јута је додавала гас и враћала предност на двоцифрену.

Осим поменутог тандема Кавај-Ленард, у победничком саставу по 17 поена дали су Реџи Џексон и Николас Батум, док је у пораженој екипи, уз најефикаснијег Мичела, Џо Иглс дао 19, а Џордан Кларксон 14 кошева.

Следећа, четврта утакмица, између Клиперса и Јуте игра се за два дана на истом месту.

Погледајте како изгледа чешка тенисерка Каролина Мухова.