ПРВА СЕНЗАЦИЈА НА МУНДОБАСКЕТУ: Француска ЕЛИМИНИСАНА!

27.08.2023. 17:47
Košarkaška reprezentacija Letonije
Кошаркашка репрезентација Летоније / Извор: Фото: ФИБА

Једни од фаворита, пакују кофере...

После дебакла од Канаде у првом колу Светског првенства, за селекцију Француске је данашњи меч у Џакарти против Летоније био пресудан како би задржала шансе за пролаз даље.

ЕРУПЦИЈА У ЈАПАНУ: Самураји покосили Финце и вратили самопоуздање после убедљивог пораза

У ГРУПИ Д ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Литванија са 30 разбила Мексико и придружила се Црној Гори!

КЛАРКСОН ИПАК НЕ МОЖЕ САМ: Ангола угасила све снове Филипинцима!

Али, није успела у томе!

Летонија је у самом финишу меча успела да направи преокрет и тријумфује са 88:86!

После првог полувремена, а поготово после треће четвртине, изгледало је да ће ''trikolori'' без већих проблема оправдати улогу фаворита, јер су на уласку у послдњих десет минута игре водили са 74:62.

Али, како се меч ближио крају, Летонци су кренули на ''sve или ништа'', успели су да смање разлику и да изазову нервозу код ривала. Та нервоза се претворила у панику у последњем минуту меча, када је Летонија успела да поведе са 87:86, поенима Роландса Шмитса са линије пенала!

Французи не користе наредни напад, морали су одмах да праве нови фаул, па је Жагарс пофгодио за 88:86.

Последња нада да ће Француска избећи порауз ишчезла је у тренутку када је Силван Франциско промашио шут за три поена и славље Летонаца је могло да почне.

Из Групе Х даље иду Канада и Летонија које имају по две победе, а Француска и Либан после два пораза више немају никаквих шанси за пролаз у наредну рунду такмичења.

Артурс Жагарс је са 22 поена био најефикаснији у победничкој екипи, Роландс Шмитс је уписао 20, а Давис Бертанс 15 поена.

Код Француза се истакао Еван Фурније са 27 поена, Гершон Јабуселе је уписао 18.