СПЕКТАКЛ У БЕОГРАДУ! ПАО срушио Макаби, играће се мајсторица

02.05.2024. 22:49
Ergin Ataman, KK Panatinaikos
Ергин Атаман, KK Панатинаикос / Извор: МН Press

Кошаркаши Панатинаикоса победили су у оквиру четвртог меча плеј-офа Евролиге екипу Макабија у дворани "Александар Николић" вечерас у Београду и славили као формални гости резултатом 95:88 и изједначили на 2:2 у серији. Мајсторица се игра у Атини.

ПАО је губио средином последње деонице 7 разлике, али је преко Кендрика Нана и Костаса Слукаса успео да преокрене резултат.

Нешто бољи почетак Панатинаикоса, имали су и 8 средином прве четвртине, али се Макаби вратио.

Гледали смо узбудљив сусрет, неивестан, да би пред крај Лоренцо Браунпоево Макаби до 78:74!

Тотална неизвесност, ПАО је преко Слукаса на два минута до краја преокренуо са линије за слободна бацања, а предност је увећао Лесор. Слукасови поени су одвели ПАО на 5 на уласку у последњи минут.

Успели су и да сачувају разлику, па су изједначили на 2:2.

Макаби је скоро три минута био без поена на самом крају, то их је и коштало победе у овом мечу.

Лоренцо Браун је имао 17 поена, Блат и Колсон по 17, Нибо 12. У редовима Панатинаикоса Нан 27 поена, Слукас 20 поена и 8 скокова, Митоглу 13, а Лесор 17 поена и 7 скокова.