Тунис остварио прву победу, а погледајте НЕВЕРОВАТАН УЧИНАК КЛУПЕ! (ВИДЕО)

02.09.2019. 12:21
Tunis
Тунис

Сигурна победа Тунижана.

У другом колу групе Ц, Тунис је лако изашао на крај са Ираном и забележио прву победу на шампионату после катастрофалног пораза од Шпаније 79:67 (29:19,15:16, 15:13, 20:19). Репрезентација Ирана уписала је и други пораз, и самим тим су изгубили све шансе за пролаз у наредну рунду шампионата.

Невероватан податак долази са ове утакмице, прва петорка наводног домаћина постигла је 77 од 79 поена своје екипе. Дакле, клупа Туниса је постигла свега два поена.

Брутална партија играча Венецуеле сломила Обалу Слоноваче! (ВИДЕО)

АЈДЕ ДА ПИ*КИ* У ЦИК ЗОРЕ: НБА звезда ОГОРЧЕНА на челне људе ФИБА

Србија је ДЕКЛАСИРАЛА Анголу, ЕВО шта су Италијани урадили у дуелу са њима! (ВИДЕО)

Убедљива прва четвртина Тунижана наговестила је у ком ће смеру ићи ова утакмица, на крају првог периода Иранци су били у заостатку од 10 поена. У наставку утакмице наставило се у истом темпу, да би на одмор Тунис отишао са плус 9 (44:35).

Друго полувреме се наставило у истом ритму, на моменте је Иран претио, поготово у последњој четвртини када је стигао на минус пет, на крају концентрисанија је била репрезентација Туниса, и утакмица се завршила са плус 12 (79:67).

Салах Межри предводио је Тунис са 22 поена (5/9 за три) уз 15 скокова, пратио га је Мајкл Рол са 18 поена. У пораженој репрезентацији истакао се Ерон Герамипур, постигао је 18 поена.

У последњем колу групе Ц, Тунис ће тражити победу над Порториком и пролазак у наредну рудну Светског првенства. Иранци ће играти за част и покушати да се што боље супроставе фаворизованој Шпанији.