ХАМИЛТОНЕ, ПОЉУБИ ТИТУЛУ ЗА ЗБОГОМ: Ферштапен победио у Мексику, све ближи трону

07.11.2021. 23:30
Србија Данас/Агенције
Maks Ferštapen
Макс Ферштапен / Извор: Профимедиа

Ферштапен је до друге узастопне победе дошао након одличног старта, када је са трећег места избио на прву позицију.

Возач Ред Була Макс Ферштапен победио је вечерас на трци Формуле 1 за Велику награду Мексика, и сада има 19 бодова предности у односу на другопласираног Луиса Хамилтона у генералном пласману.

МОТО ГП: Од почетка до краја Бањаја (ФОТО)

ФИЛИПОВИЋ ПУЦА ОД СРЕЋЕ: Никада у историји Србија није имала три тима у Лиги шампиона

UFC: Спектакуларна ноћ, виђена најбоља борба године, Усман ушао у историју, Коноров наследник сигуран

Друго место припало је возачу Мерцедеса и актуелном шампиону Хамилтону, док је трећи завршио домаћи возач и члан Ред Була Серхио Перес.

Четврти је кроз циљ прошао возач Алфа Таурија Пјер Гасли, а пети је завршио Шарл Леклер из Ферарија.

Бодове су освојили још Карлос Саинц (Ферари), Себастијан Фетел (Астон Мартин), Кими Раиконен (Алфа Ромео), Фернандо Алонсо (Алпин) и Ландо Норис (Мекларен).

Најбржи круг на трци одвезао је у последњем кругу возач Мерцедеса Валтери Ботас, који је стартовао са пол позиције, али није успео да дође до бодова (15. место).

У генералном пласману четири трке пре краја Ферштапен има 312,5 бодова, док је Хамилтон други са 293,5 бодова.

Наредна трка вози се за Велику награду Бразила, 14. новембра.