Рукометаши Металопластике победили Партизан и пласирали се у финале плеј-офа

02.05.2024. 21:42
RK Metaloplastika
РК Металопластика / Извор: МН Press

Рукометаши Металопластике победили су Партизан у трећем одлучујућем мечу полуфиналне серије плеј-офа Суперлиге Србије резултатом 34:24 и тако се пласирали у финале где ће се борити за титулу против актуелног шампиона Војводине.

Партизан је добро отворио меч у Шапцу и водио 10:8, али је до полувремена Металопластика преокренула и после 30 минута водила 17:14. Партизан је смањио на 16:17 на старту другог полувремена, али уследила је нова серија домаћина који је повео 26:20 и већ тад је било јасно да ће стићи до победе и финала.

Најефикаснији у победи Металопластике били су Милан Јовановић са шест, Матеја Додић и Домагој Алиловић са по пет, као и Филип Миловановић са четири гола. Код Партизана, Урош Којадиновић је постигао 10, Младен Шотић четири, а Немања Обрадовић три гола.