САРДИНИЈА ОПЕН: Србија очитала лекцију Хрватској

08.08.2022. 21:26
Marko Radulović
Марко Радуловић / Извор: МН Press

Изабраници Дејана Савића успешни на старту турнира у Италији.

Ватерполисти Србије савладали су Хрватску са 9:7 (3:0, 2:2, 2:4, 2:1) у првом колу Сардинија купа у Сасарију.

САМО ЈЕ ЈЕДАН РАЗЛОГ: Познато зашто је Пешић прецртао Теодосића

"ЈОШ ОВО И ИМАШ ГРЕН СЛЕМ": Новак честитао Кирјосу на титули, па "пецнуо" Аустралијанца (ФОТО)

ИВАНА ПРЕДВОДИ: Србија са 14 атлетичара на Европском првенству

Само средином треће ћетвртине наша репрезентација није контролисала игру и резултат и за четири минута је Хрватска успела да изједначи на 6:6 после вођства српског састава 6:2.

До тог вођства Србија је дошла одличном одбраном у првој четвртини, а у нападу су Радуловић два пута и Стојановић обезбедили предност која је унела мир у игру. Одмах на почетку друге четвртине било је 4:0 после гола Виктора Рашовића. Тек после скоро 12 минута је пробијена наша одбрана. Прво је погодио Лазић, затим је спретан био Врлић, али је РадСРБИЈА: уловићев трећи гол вратио мир у наш тим. Било је и 6:2 на старту трећег дела захваљујући Велкићу. Уследио је описани пад, после 6:6 Србија је повела голом Мандића.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Ватерполо репрезентација Србије, Дејан Савић / Извор: МН Press

Поново је била одбрана на висини, наде Хрватске су срушили Вучинић и првом голом у репрезентацији Пљеванчић. Тих 9:6 средином четвртине је сачувано до краја, ривал је само ублажио пораз.

- Види се да смо у припремама и једни и други. Троми смо, тешки, али је то нормално. Све време смо контролисали игру и резултат, момци су показали велику жељу и то је добро - кратко је рекао селектор Дејан Савић.

Србија у уторак у 18.30 игра са Грчком. У другом мечу се састају Хрватска и Италија.

Србија - Хрватска 9:7 (3:0, 2:2, 2:4, 2:1)

Базен Сасари. Судије: Бјанко и Гомез (Италија). Искључења: Србија 10, Хрватска 9.

СРБИЈА: Ристичевић, Мандић 1, Велкић 1, Ранђеловић, Вучинић 1, Вицо, С.Рашовић, Пљеванчић 1, Драшовић, Радуловић 3, Стојановић 1, В.Рашовић 1, Добожанов. Селектор Савић.

ХРВАТСКА: Бијач, Бурић, Фатовић 1, Дужевић, Лазић 1, Букић, Жувела, Кржић, Маринић-Крагић 2, Врлић 2, Башић, Харков 1, Попадић. Селектор: Туцак.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Новак Ђоковић имитира Рафаела Надала