ТИТУЛА СЕ ВРАТИЛА У ДЕНВЕР: Колорадо Авеланши нови НХЛ шампиони! (ВИДЕО)

27.06.2022. 08:32
Kolorado Avelanš
Колорадо Авеланш / Извор: Профимедиа

Славље чекано 21. годину.

Хокејша Колорада нови су шампиони НХЛ. Авеланши су до треће титуле у историји на коју су чекали 21. годину стигли тријумфом у шестој утакмици финала против Тампа Беја 2:1 и укупним скором 4:2 у серији освојили Стенлијев трофеј.

ГАДЉИВ ЈЕ НА ЖЕНСКЕ ДЛАКЕ: Саша Ћурчић објаснио какав је проблем имао са ЧУВЕНОМ МАНЕКЕНКОМ

НИКАД ПРОВОКАТИВНИЈА: Прелепа Дилета сликом срушила интернет (ФОТО)

"ДА ЛИ СТЕ ИКАДА ВИДЕЛИ РУЖНИЈУ ВЕНЧАНИЦУ?" Адријану Ђурђевић сматрају најлепшом женом фудбалера, али на својој свадби добила ТЕШКЕ КРИТИКЕ (ФОТО)

Није све почело како треба у шестој утакмици за тим из Денвера. После само три минута и 48 секунди Тампа Беј је повео преко Стивена Стамкоса, али је проблем био у томе што су ту стали. Био је то њихов једини погодак на мечу.

Резултатом 1:0 је окончана прва деоница, а све је решено у наредних 20 минута. Мекинон је већ после два минута друге трећине поравнао скор на 1:1. Асистенти су били Бирам и Ландеског.

Гол вредан НХЛ титуле постигао је Финац Артуру Лехконен средином друге трећине. Мекинон је уписао и асистенцију, а поред њега други додавач је био Менсон.

До краја меча Колорадо је контролисао дешавања на терену. Потпуно су умирили играче Тампе који су у трећој деоници имали само четири шута на гол. Када је сирена означила крај почело је велико славље играча Колорада.

За најкориснијег играча финала проглашен је дефанзивац Канађанин Кејл Макар, који је постао тек трећи дефанзивац који носи МВП знање. Финалну серију је окончао са три гола и четири асистенције.