ТУЖНА ПРИЧА: Србији због једног гола измакао пласман на Светско првенство!

12.05.2024. 19:12
Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

У реваншу баража за Светско првенство рукометаши Србије победили су Шпанију резултатом 25:22 пред око 7.000 навијача у великој сали новосадског Спенса.

Међутим, то није било довољно да се надокнади разлика из првог дуела будући да су Шпанци тријумфовали четири гола вишка и тако Србија неће учествовати на предстојећем Светском првенству.

Одлично је стартовала Србија у овом сусрету, повели су 4:1, пре свега захваљујући голману Милосављеву и доброј одбрани. Средином сусрета Србија јеводила 7:2, а голман нашег тима је и даље бриљирао.

Србија је током целог првог полувремена одржавала предност од неколико голова разлике, па је после првих пола сата било 15:11.

У наставку меча први су до поготка стигли гости, али су онда уследила два брза гола српског тима за 17:12.

Голом Илића у 43. минуту Србија први пут одлази на 6 при резултату 20:14. Међутим, у наставку Шпанија је одиграла неколико минута добру одбрану и направила серију од 4:0, коју је коначно прекинуо Милић својим петим поготком.

У наредним минутима Шпанци су "каскали" разликом, која их води на Светско првенство. Уследила је још једна добра добрана Милосављева, потом погодак Којадиновића за 4, али Шпанија је имала среће на другој стани у наредном нападу и поново је на два гола заостатка. Повисила је Србија на 25:22 преко седмерца који је реализовао Илић и недостајао нам је гол за изједначење у укупном скору.

Имали смо последњи напад, Кос је шутирао у последњој секунди, али је Перез де Варгас одбранио и одвео Шпанију на Светско првенство.

У сваком случају, "орлови" су показали квалитет против једне од најбољих репрезентација света. Имали импресивну подршку, али нажалост, неће нас бити на највећој смотри.