Ватерполисткиње Србије елиминисане са Европског првенства поразом од Хрватске

08.01.2024. 17:28
Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije
Женска ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Наше репрезентативке пропустиле три гола предности.

Женска ватерполо репрезентација Србије није се пласирала се у четвртфинале Европског првенства пошто је у осмини финала изгубила од Хрватске резултатом 11:8 (2:3, 2:3, 2:1, 5:1) иако је у једном тренутку имала три гола предности.

СПЕКТАКЛ: Јединство дочекује лидера групе у Лиги шампионаŽOK Jedinstvo Stara Pazova

СПЕКТАКЛ: Јединство дочекује лидера групе у Лиги шампиона

РАДУЛОВИЋ: Против Немаца смо одиграли на прави начинMarko Radulović

РАДУЛОВИЋ: Против Немаца смо одиграли на прави начин

”ДЕЛФИНИ” У ОСМИНИ ФИНАЛА: Србија потопила и Немачку!Vaterpolo reprezentacija Srbije

”ДЕЛФИНИ” У ОСМИНИ ФИНАЛА: Србија потопила и Немачку!

У првом полувремену наше девојке су биле боље и стицале су предност. Почетком треће четвртине Српкиње су водиле 7:4 и деловало је да ће у четвртфинале, али су се Хрватице вратиле у меч и стигле до вођства 8:7 почетком последње четвртине. Наше девојке су изједначиле на 8:8, али то је било све што су успеле до краја меча, Хрватице су рутински стигле до победе у финишу.

Бутић је са четири гола предводила Хрватску, Брнетић је дала три, а Розић два. Српкиње је предводила Ана Милићевић са четири гола. Хрватска ће у четвртфиналу играти против Шпаније, а тај меч на програму је у среду.