ПОРАЗ ЗА БРИГУ: Чиле минимално савладао Орлове у Грацу (ВИДЕО+ФОТО)

04.06.2018. 19:50
Srbija - Čile
Србија - Чиле / Извор: Србија Данас

Неуспешна прва провера у Аустрији.

Репрезентација Србије је минималним поразом од Чилеа (0:1) у Грацу започела припреме за СП у Русији, за брику навијача, али и селектора. Младен Крстајић није на терен стадиона Меркур Арена послао најјачи састав, а иако су Орлови имали своје шансе, Чиле је заслужено славио, јер је створио више одличних прилика за гол, а искористио је једну тек у финишу меча, преко Гиљермеа Марипана. Чиле је победио Орлове и без првих звезда екипе, Алексиса Санчеза и Артура Видала, а није било ни Гарија Медела, као ни првог голмана Клаудија Брава.

ЈЕДАН ТИМ, СРЦЕМ СВИМ: Познати упутили МОЋНЕ поруке Орловима пред почетак Мондијала (ВИДЕО)

А САД И ЗВАНИЧНО: Познато које ће БРОЈЕВЕ на дресовима носити Орлови на Мондијалу (ФОТО)

СРБИЈА - ЧИЛЕ 0:1

СТРЕЛАЦ: Марипан у 88. минуту. СТАДИОН: Меркур арена у Грацу. СУДИЈА: Александар Харкам (Аустрија). ГЛЕДАЛАЦА: 2.000.

СРБИЈА: Стојковић, Рукавина, Миленковић, Тошић, Коларов (од 78. Родић), Грујић, Миливојевић (од 46. Матић), Радоњић (од 64. Костић), Љајић (од 46. Милинковић-Савић), Живковић (од 64. Тадић), Митровић (од 84. Јовић).

ЧИЛЕ: Аријас, Алборноз (од 72. Вегас), Роко Дијаз (од 72. Бизама), Марипан, Фернандез (од 90. Лишновски), Валдес, Мора (од 65. Хенрикез), Пулгар (од 87. Мартинез), Сагал (од 87. Мартиназ), Рејес.

ЗОВУ ГА ЧОВЕК ПЛАНИНА! Роналдо ће ангажовати бодигарда да га чува на Мондијалу

ТОК УТАКМИЦЕ

КРАЈ МЕЧА

89. минут - ГОЛ за Чиле, стрелац Марипан.

82. минут - велика шанса за Србију, покушали су и Милинковић-Савић и Костић, али су се Чилеанци некако одбранили.

80. минут - нови зицер за Чиле, поново промашај са петерца.

78. минут - Милан Родић ушао уместо капитена Александра Коларова, траку преузео Матић.

74. минут - ШАНСА утакмице за Чиле, а тешко је описати шта у гол није претворио Анхело Херникез после додавања Фернандеза. Промашио је празан гол са мање од пет метара.

69. минут - Костић шутира непрецизно са двадесетак метара.

ОРИЛО СЕ У ГРАЦУ: Косово је Србија, Косово је Србија! (ВИДЕО)

66. минут - велика шанса за Чиле, Дијего Валдез одлично шутира са ивице шеснаестерца, али је на голу поново бриљантни Стојковић, који лопту скреће у корнер.

64. минут - нова двострука измена у Србији, уместо Живковића улази Тадић, а уместо Радоњића Костић.

63.минут - одлична акција Митровића и Радоњића, али је ударац искоса фудбалера Звезде одбранио голман Аријас.

56. минут - Митровић пада у шеснаестерцу, али судија Харкам само одмахује руком.

54. минут - жути картон за Душка Тошића.

52. минут - Одлична акција Орлова, Сергеј Милинковић-Савић додаје до Радоњића, а млади офанзивац шутора поред гола са око 20 метара.

46. минут - Већ у 15. секунди наставка одлична шанса за Чиле, Пулгар туче са ивице шеснаестерца, али чудесно брани Стојковић.

ДВОСТРУКА измена у полувремену: Матић уместо Миливојевића и Милинковић-Савић уместо Љајића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

44. минут - покушај Чилеа из слободног ударца, али је на правом месту Митровић.

41. минут - први жути картон на утакмици, за Антонија Рукавину, због оштријег старта.

39. минут - одлична шанса за Орлове, после дуплог паса са Митровићем Коларов улеће у шеснаестерац, али његов ударац искоса са 15 метара иде поред стативе.

32. минут - прете Чилеанци, али Миленковић одлично блокира покушај ударца са ивице шеснаестерца.

26. минут - грешка Тошића на двадесетак метра од гола Орлова, срећом није било опасности за голмана Стојковића.

24. минут - велика шанса за Чиле, али Анхело Сагал са десетак метара шутира поред гола.

ДРХТИ БИВША ЈУГОСЛАВИЈА: Легендарни фудбалски ас доживео мождани удар (ФОТО)

17. минут - велика шанса за Орлове, Љајић је чудесно избацио Радоњића, крилни нападач Црвене звезде је "изломио кичму" дефанзивцу Чилеа и шутирао снажно са 20 метара, али је голман јужноамеричке селекције одбранио и скренуо лопту у корнер.

10. минут - покушај Љајића са 20 метара, лако брани Аријас.

9. минут - Покушај напада Орлова, трећи у последњих неколико минута, али голман Чилеа интервенише испред Митровића.

4. минут - Чилеанци траже пенал, али судија Харкам није ни помислио да покаже на белу тачку после контакта Рукавине са нападачем јужноамеричке селекције.

2. минут - Први покушај на утакмици,везиста Чилеа са двадесетак метара шутира високо изнад пречке.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.