fbpx
Skip to main content
Učionica u doba korone

NIKAD SKUPLJI POLAZAK U ŠKOLU! Ove godine za đaka prvaka roditeljima treba minimum 21.000 dinara

Foto: Profimedia
Pored udžbenika, pribora i opreme, učenici ove godine u školu treba da nose rezervne maske, toalet-papir, maramice i flašice s vodom.

Polazak u prvi razred prekretnica je u životu svakog deteta, pa i njegovih roditelja, a ove godine prvi susret sa učionicom ostaje u senci korona virusa i podužeg spiska za nabavku potrebnih knjiga, pribora i prateće opreme, za šta je neophodno izdvojiti najmanje dvesta evra, odnosno oko 21.000 dinara.

PREKOSUTRA JE PRVI DAN ŠKOLE: Ovo su detaljna uputstva za đake i roditelje i sve mere koje se MORAJU POŠTOVATI

PREKOSUTRA JE PRVI DAN ŠKOLE: Ovo su detaljna uputstva za đake i roditelje i sve mere koje se MORAJU POŠTOVATI

OD KUĆE UČI 3,7 ODSTO ĐAKA: Škole spremne za 1. septembar, Ministarstvu prosvete dostavile planove rada

OD KUĆE UČI 3,7 ODSTO ĐAKA: Škole spremne za 1. septembar, Ministarstvu prosvete dostavile planove rada

ĐACI BI IPAK U ŠKOLSKE KLUPE: Većina učenika se odlučila da nastavu prati u školi

ĐACI BI IPAK U ŠKOLSKE KLUPE: Većina učenika se odlučila da nastavu prati u školi

Dugačak spisak

Nastavnik razredne nastave za naš list podelio je spisak za nabavku za đake prvake u kojem se, osim obaveznog kompleta udžbenika, koji se kreće od 8.100 dinara pa naviše, obaveznog ranca i pernice, nalazi i neophodna oprema.

Od ukupno devet predmeta, uključujući i izborne, prvaci treba da kupe za obavezna četiri predmeta sedam svezaka, za koje je potrebno izdvojiti minimum 105 dinara za najjeftinije neukoričene sveske, ili 490 dinara za najjeftinije ukoričene sveske.

Za pisanje je obavezno kupiti tri obične olovke, plavu i crvenu hemijsku olovku, penkalo i piši-briši olovku, drvene bojice, gumicu, rezač i mali lenjir, što dolazi u sklopu pernice od minimum 500 dinara. Za matematiku neophodan je i komplet lenjira od 100 dinara.

Nastavnik razredne nastave za naš list podelio je spisak za nabavku za đake prvake u kojem se, osim obaveznog kompleta udžbenika, koji se kreće od 8.100 dinara pa naviše, obaveznog ranca i pernice, nalazi i neophodna oprema.

Deca u školi
Foto: Profimedia/ilustracija

Od ukupno devet predmeta, uključujući i izborne, prvaci treba da kupe za obavezna četiri predmeta sedam svezaka, za koje je potrebno izdvojiti minimum 105 dinara za najjeftinije neukoričene sveske, ili 490 dinara za najjeftinije ukoričene sveske.

Za pisanje je obavezno kupiti tri obične olovke, plavu i crvenu hemijsku olovku, penkalo i piši-briši olovku, drvene bojice, gumicu, rezač i mali lenjir, što dolazi u sklopu pernice od minimum 500 dinara. Za matematiku neophodan je i komplet lenjira od 100 dinara.

Novi trendovi

Mobilni ili pametni sat

S pojavom novih tehnologija menjaju se i potrebe učenika, pa mnogi roditelji odlučuju da svom prvačetu kupe mobilni telefon, pametni sat, tablet, ajped ili čak i kompjuter, u zavisnosti od finansijskih mogućnosti. Učitelji zbog toga apeluju da se deci ograniči vreme korišćenja ovih uređaja i da ih koriste samo onda kada je to neophodno, isključivo u svrhu učenja i komunikacije sa roditeljima.

Činjenice/Šta torba za prvaka mora da ima

- Ojačanje za leđa (obavezno)

- Mekane, široke podesive pojaseve koji treba da budu široki i tapacirani

- Barem nekoliko pregrada za sortiranje knjiga i svezaka

- Da je izrađena od čvrstog, najbolje nepromočivog materijala

- Ima što čvršće dno - ali da ne utiče mnogo na težinu

- Ima sa strane džepove za flašicu

- Može da se pere

Tabela - Cenovnik školske opreme

Pisaći sto 2.000-15.000

Komplet udžbenika 7.000-8.100

Ranac sa ojačanjem za leđa 2.000-12.000

Pernica sa olovkama i bojicama 500-1.500

Komplet svezaka 105-490

Vreća za opremu za fizičko 600-1.500

Patike za fizičko 3.000-10.000

Trenerka za fizičko (komplet) 2.000-10.000

Pribor za likovno 2.500-3.000

Majica za fizičko 400

Vijača za fizičko 150

Sredstva za zaštitu (2 maske, gel, papirne i vlažne maramice) 350

Ukupno 20.605-62.490

BLIŽI SE PRVI SEPTEMBAR: Ovo su odgovori na osam pitanja koja školarcima i roditeljima ZADAJU GLAVOBOLJE

BLIŽI SE PRVI SEPTEMBAR: Ovo su odgovori na osam pitanja koja školarcima i roditeljima ZADAJU GLAVOBOLJE

ŠKOLSKA GODINA MOŽE DA POČNE: Obrazovne ustanove u ovom gradu u srcu Srbije su spremne da dočekaju đake

ŠKOLSKA GODINA MOŽE DA POČNE: Obrazovne ustanove u ovom gradu u srcu Srbije su spremne da dočekaju đake

DIREKTORI ŠKOLA NA MUKAMA: Lako će organizovati nastavu, ali JEDNA STVAR svima predstavlja ogromnu prepreku

DIREKTORI ŠKOLA NA MUKAMA: Lako će organizovati nastavu, ali JEDNA STVAR svima predstavlja ogromnu prepreku

OVE GODINE SMANJENJE ŠKOLARINE ZA STUDENTE? Slede velike izmene na fakultetima, diplome sa malim zakašnjenjem?

OVE GODINE SMANJENJE ŠKOLARINE ZA STUDENTE? Slede velike izmene na fakultetima, diplome sa malim zakašnjenjem?

DŽABA KNJIGE ZA ŠKOLARCE?! Roditelji u Srbiji udžbenike plaćaju PAPRENO, ali bi uskoro mogli da budu BESPLATNI

DŽABA KNJIGE ZA ŠKOLARCE?! Roditelji u Srbiji udžbenike plaćaju PAPRENO, ali bi uskoro mogli da budu BESPLATNI

 

Komentari
Pošalji komentar
Postavljanjem komentara potvrđujete da ste saglasni sa našim uslovima korišćenja i politikom privatnosti.

SD obrazovanje

SD vesti

SD novčanik

SD posao

SD energetika

Vremenska prognoza
Clear sky
8 Beograd