ABA LIGA: Zvezda opet pokorila Zagreb i zakazala srpsko finale!

22.03.2016. 22:02
Košarkaši Crvene zvezde slave pobedu protiv Cedevite u Evroligi
Košarkaši Crvene zvezde slave pobedu protiv Cedevite u Evroligi / Izvor: Srbija Danas

Crveno-beli i drugi put bolji od Cedevite.

Crvena zvezda će braniti titulu ABA lige protiv Mega Leksa! Srpski i regionalni šampion zakazao je srpsko finale trijumfom nad Cedevitom u Zagrebu rezultatom 73:65 i sa 2:0 u polufinalnoj seriji eliminisao evroligaša iz prestonice Hrvatske. Tim Dejana Radonjića dobio je seriju sa jakim rivalom iz komšiluka kao i prošle sezone, kada je Cedevita "ispijena" u finalnoj seriji.

Crveno-beli su dobro započeli meč u Zagrebu, poveli sa 12:5, ali je domaćin serijom 14:0 preokrenuo rezultat i poveo sa 19:12. U utakmici koja nije bila lepa za oko, Zvezda je ostajala u igri zahvaljujući odbrani, s obzirom na to da joj u napadu nije išlo.

FIBA OZBILJNO PRETI: Zbog Mege, a možda i Partizana Srbija NE IGRA kvalifikacije za RIO!?

Gosti su se razigrali u finišu treće deonice i posle rezultatske kalckalice poveli sa 55:49 posle serije 6:0. Cedevita je ubacila samo 10 poena u trećoj deonici, pa je srpski tim u finalnu deonicu ušao sa velikom prednošću za ovako tvrdu utakmicu.

Zahvajujući Vladimiru Štimcu crveno-beli su došli do maksimalnih plus sedam, 50:57 u 32. minutu. Centar Beograđana sakupio je 17 poena (7/10 za dva poena) i pet skokova do 36. minuta, kada je zbog pet ličnih grešaka napustio igru. Energija Štimca "prešla" je u drugom poluvremenu i na ostatak ekipe, pa su gosti u finalnih 240 sekundi ušli sa plus sedam, 55:62.

A, DOBAR JE SA VOĐAMA NAVIJAČA: Miličić OTKRIO zašto nije zaigrao za Zvezdu, ali greška MOŽE da se ispravi!

Domaćin se vratio mini serijom 5:0, 60:62 u 38. minutu. Miler je pogodio samo jedno slobodno bacanje, Nemanja Gordić je poentirao iz ulaza, a istom merom mu je uzvratio Kvinsi Miler, 62:65. Cedevitu je dokrajčio Branko Lazić trojkom iz kornera za 62:68.

Finalna serija između Zvezde i Mega Leksa, koja bi trebalo da donese plasman u Evroligu, igra se na tri dobijene utakmice, a termini su od 29. aprila do petog maja, ako se Zvezda plasira u Top 8 Evrolige. To je u ovom trenutku vrlo realna opcija, jer joj nedostaje jedna pobeda u tri utakmice.

Cedevita – Crvena zvezda 65:73 (19:16, 20:18, 10:21, 16:18)

DVORANA: Dom sportova.

GLEDALACA: 3.300.

SUDIJE: Pukl, Javor, Petek.

CEDEVITA: Pulen 17, Vajt 11, Katić, Pilepić 3, Babić, Žganec 3, Musa, Bilan 7, Mazalin, Gordić 13, Žorić 5, Arapović 6.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 6, Rebić, Dangubić 7, Lazić 3, Micić 1, Tejić, Simonović 2, Gudurić 7, Jović 10 (6as), Miler 14 (6sk, 3as), Cirbes 6 (9sk), Štimac 17 (6sk).

Igrači Zvezde na ORIGINALAN način proslavili REKORD, a DONALD oduševio navijače porukom (FOTO)